Petříček: Budu dál hájit hodnoty, které hájíme od sametové revoluce

03.01.2019 10:42 | Zprávy
autor: mp

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) poskytl rozhovor České televizi. Pokud byste očekávali, že musel odpovídat na velmi ostře formulované dotazy, tak se možná raději zamyslete ještě jednou.

Petříček: Budu dál hájit hodnoty, které hájíme od sametové revoluce
Foto: repro ČT
Popisek: Tomáš Petříček

Komunisté, kteří drží vládu Andreje Babiše (ANO) u moci, opakovaně kritizovali ministra zahraničí z ČSSD Tomáše Petříčka. Předseda vlády sice připustil, že ke změnám ve vládě může dojít, jenže jedním dechem dodal, že o ministrech z řad koaliční ČSSD tak úplně rozhodovat nemůže. Kdyby chtěl Petříčka vyměnit, musel by k tomu mít souhlas ČSSD, a sociální demokraté se tváří, že žádný takový souhlas nevydají.

Podporou od svých spolustraníků si je v tuto chvíli poměrně jist i sám Petříček. Vzhledem k tomu, že kritiku neslyší z řad svých kolegů, hodlá nadále naplňovat zahraniční politiku, na které se dohodly koaliční strany, ANO a ČSSD. Komunisté sami rádi zdůrazňují, že nejsou součástí vlády, takže jejich názor Petříčka nijak zvlášť nezajímá. Zahraniční politiku určuje vláda a součástí vlády jsou ANO a ČSSD.

„Pro mě je důležité naplňovat to, co jsme si vytkli, když jsme vstupovali do vlády s hnutím ANO, a to je ukotvení v Evropské unii, posilování našeho spojenectví v NATO, posilování vztahů s našimi sousedy, řešením problémů tam, kde vznikají, ať už se to týká migrace, nebo ekonomické diplomacie. A na tomto ministerstvo pracuje a hodlám na tom pracovat i v roce 2019,“ zdůraznil Petříček s tím, že Česko stálo o návrat do demokratického světa, po roce 1989 na tom pracovalo, a když jsme se stali součástí evropských a euroatlantických struktur, prosazujeme v nich naše zájmy. Česká republika je tvrdý vyjednavač,“ zdůraznil Petříček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…