Petříček chce řešit světovou kybernetickou bezpečnost. Svolává velkou konferenci, jak čelit Číně

26.04.2019 9:42

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) bere otázku kybernetické bezpečnosti Česka vážně. Do Prahy sezval elity z oblasti IT bezpečnosti a chystá velkou konferenci. Páteční Lidové noviny přinesly bližší informace.

Petříček chce řešit světovou kybernetickou bezpečnost. Svolává velkou konferenci, jak čelit Číně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničí Tomáš Petříček v obležení novinářů
reklama

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) na sebe v závěru loňského roku upoutal pozornost varováním před čínskými společnostmi Huawei a ZTE. Prezident Miloš Zeman, který je momentálně na návštěvě Číny, sice tvrdí, že společnost Huawei a její technologie nepředstavuje pro Česko riziko, ale specialisté z NÚKIB to vidí jinak.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Ministr zahraničí Tomáš Petříček svolal k tomuto tématu bezpečnostní konferenci. Do Prahy přijede poradce amerického prezidenta pro kybernetickou bezpečnost Joshua Steinman nebo jihokorejský diplomat Kim Gunn. Do našeho hlavního města zavítá celkem 45 specialistů, ale nebude mezi nimi nikdo z Číny. Čína chce k budování 5G sítí využít vlastní technologie a nespolupracovat v této oblasti se Západem. USA, Austrálie či Nový Zéland už se rozhodly, že čínskou technologii nepustí na svůj trh.

„Budování sítí 5. generace považuji za zásadní otázku spojenou s bezpečností státu, kterou Česká republika nemůže podcenit. Máme velice sofistikovaný systém ochrany kritické informační infrastruktury, a proto jsme se rozhodli převzít iniciativní roli v oblasti kybernetické bezpečnosti a konferencí přispět k širší debatě s našimi partnery,“ sdělil Petříček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Černobyl! Jan Hrušínský čeká plivanec. Velmi trpěl

13:54 Černobyl! Jan Hrušínský čeká plivanec. Velmi trpěl

Herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se postavil proti spolupráci s Ruskem. V účasti R…