Petru Nečasovi sejmuli otisky prstů

02.05.2014 8:36

Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) musel v souvislosti se svým trestním stíháním poskytnout své otisky prstů na rukou do celorepublikové databáze. Policisté jej pro tyto účely také vyfotografovali. O nepříjemné proceduře ví Právo. Věci, které mu byly při prohlídce zabaveny, už dostal zpět.

Petru Nečasovi sejmuli otisky prstů
Foto: Radim Panenka
Popisek: Podle Nečase jde o politický proces. Zpravodajci, ani jeho manželka (Jana Nečasová, dříve Nagyová) se podle něj proti zákonu neprovinili

Jako zločinec musel Petr Nečas otisknout každý svůj prst do celorepublikové databáze otisků prstů. Takovou proceduru podstupuje každý, kdo je trestně stíhaný. Podle Práva je bývalý předseda ODS prvním předsedou vlády, který se do databáze dostal.

Věci, které mu byly při loňském zátahu zabaveny přímo v trezoru na Úřadu vlády, dostal na rozdíl od své současné manželky Jany Nečasové (Nagyové) zpět. Policisté mu prý předali všech osm položek ze seznamu zabavených věcí, mezi nimi podle informací Práva jedny či dvoje značkové hodinky, dále manžetové knoflíky s jeho iniciálami, ale třeba také krabičku se sponou na kravatu.

„Mohu potvrdit, že se panu Nečasovi vracely po skončení jeho výslechu nějaké věci,“ řekl Právu olomouckých vrchních žalobců Pavel Komár. Z jeho slov vyplynulo, že žádná ze zabavených cenností nesouvisela s možnou trestnou činností expremiéra a nešlo ani o důkazy v probíhajícím vyšetřování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

7:30 Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

TÝDEN V MÉDIÍCH Pořádně vedle šlápla eurokomisařka Věra Jourová svým vyjádřením k volbám, které čeka…