Pirát Lipavský: Ruská válečná agrese. Pozor na Zemana!

27.11.2018 12:24

Poslanec Jan Lipavský (Piráti) má za to, že se Západ, tedy i Česká republika, musí postavit na stranu Ukrajiny a jasně tuto zemi podpořit, neboť agresivní počínání Ruské federace v Kerčském průlivu nelze tolerovat.

Pirát Lipavský: Ruská válečná agrese. Pozor na Zemana!
Foto: wikipedia
Popisek: Krymský poloostrov.

Mezi Ruskem a Ukrajinou to vře. Ukrajinský parlament rozhodl o vyhlášení výjimečného stavu poté, co ruské lodě v Kerčském průlivu u Krymu zaútočily na tři lodě, a ukrajinské námořníky zadržely. Došlo i na střelbu. Ruská strana tvrdí, že ukrajinské lodě incident vyprovokovaly, ale pirátský poslanec Jan Lipavský má za to, že pravda bude na straně Ukrajiny. Videa, která kolují na internetu, ostatně dokládají, že ruská loď vrazila do ukrajinské a ruské síly zranily ukrajinské vojáky.

„To, co ruští vojáci předvedli v neutrálních vodách, nelze interpretovat jinak, než jako akt válečné agrese a hrubé porušení mezinárodního práva, které nesmí zůstat bez odezvy. Situace je vážná, napětí mezi Kyjevem a Moskvou se stupňuje a Česko se musí i ve vlastním zájmu zapojit do deeskalace konfliktu,“ napsal Lipavský v komentáři na blogu serveru Aktuálně.cz.

„Nesmíme dovolit, aby se otevřeně prokremelská politika prezidenta Miloše Zemana, která nereprezentuje většinový názor české společnosti, stala, tak jak tomu bylo v minulosti, oficiálním stanoviskem České republiky v zahraničí. Musíme dát jasně najevo, že Česko plní svoje závazky vůči spojencům a Češi jednoznačně stojí na straně Ukrajiny,“ pokračoval Pirát.

Poslanec se rozhodl odpovědět i na otázku, která by mohla zaznít. Proč by se Rusko takové agrese dopouštělo? Třeba proto, že po debatách o důchodové reformě významně poklesla důvěra ruské veřejnosti v prezidenta Vladimira Puitina, který se snad právě proto rozhodl ukázat svaly a získat zpět část ztracené popularity.

Západ a s ním i Čeká republika by měly jasně říci, že takto si nelze počínat.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Tomio Okamura byl položen dotaz

nezávislost

Dobrý den, podle vás jsme nejsme politicky nezávislí, znamená to, že volby jsou u nás zbytečné? Taky tvrdíte, že je třeba, abysme byli nezávislí i ekonomicky a v zemědělství. Je to ale vůbec možné, když je naše ekonomika závislá na exportu a na německé ekonomice? A co se týče zemědělství, jak chcete...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Váš umělec David Černý: Ročně 12 milionů od města Prahy a další dotace

7:10 Váš umělec David Černý: Ročně 12 milionů od města Prahy a další dotace

Umělec David Černý se v debatě o svém nejnovějším díle „motýlů“, visících nad pražskými ulicemi, dov…