Pirát Lipavský: Ruská válečná agrese. Pozor na Zemana!

27.11.2018 12:24

Poslanec Jan Lipavský (Piráti) má za to, že se Západ, tedy i Česká republika, musí postavit na stranu Ukrajiny a jasně tuto zemi podpořit, neboť agresivní počínání Ruské federace v Kerčském průlivu nelze tolerovat.

Pirát Lipavský: Ruská válečná agrese. Pozor na Zemana!
Foto: wikipedia
Popisek: Krymský poloostrov.

Mezi Ruskem a Ukrajinou to vře. Ukrajinský parlament rozhodl o vyhlášení výjimečného stavu poté, co ruské lodě v Kerčském průlivu u Krymu zaútočily na tři lodě, a ukrajinské námořníky zadržely. Došlo i na střelbu. Ruská strana tvrdí, že ukrajinské lodě incident vyprovokovaly, ale pirátský poslanec Jan Lipavský má za to, že pravda bude na straně Ukrajiny. Videa, která kolují na internetu, ostatně dokládají, že ruská loď vrazila do ukrajinské a ruské síly zranily ukrajinské vojáky.

„To, co ruští vojáci předvedli v neutrálních vodách, nelze interpretovat jinak, než jako akt válečné agrese a hrubé porušení mezinárodního práva, které nesmí zůstat bez odezvy. Situace je vážná, napětí mezi Kyjevem a Moskvou se stupňuje a Česko se musí i ve vlastním zájmu zapojit do deeskalace konfliktu,“ napsal Lipavský v komentáři na blogu serveru Aktuálně.cz.

„Nesmíme dovolit, aby se otevřeně prokremelská politika prezidenta Miloše Zemana, která nereprezentuje většinový názor české společnosti, stala, tak jak tomu bylo v minulosti, oficiálním stanoviskem České republiky v zahraničí. Musíme dát jasně najevo, že Česko plní svoje závazky vůči spojencům a Češi jednoznačně stojí na straně Ukrajiny,“ pokračoval Pirát.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Poslanec se rozhodl odpovědět i na otázku, která by mohla zaznít. Proč by se Rusko takové agrese dopouštělo? Třeba proto, že po debatách o důchodové reformě významně poklesla důvěra ruské veřejnosti v prezidenta Vladimira Puitina, který se snad právě proto rozhodl ukázat svaly a získat zpět část ztracené popularity.

Západ a s ním i Čeká republika by měly jasně říci, že takto si nelze počínat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opice! Asi brzo umře. Čaputová si vyslechla svoje. A pak přišla rána Babišovi

19:45 Opice! Asi brzo umře. Čaputová si vyslechla svoje. A pak přišla rána Babišovi

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vystoupila jako host v pořadu Inkognito vysílaném v TV JOJ. Ni…