Pirát Lipavský: Ruská válečná agrese. Pozor na Zemana!

27.11.2018 12:24 | Zprávy

Poslanec Jan Lipavský (Piráti) má za to, že se Západ, tedy i Česká republika, musí postavit na stranu Ukrajiny a jasně tuto zemi podpořit, neboť agresivní počínání Ruské federace v Kerčském průlivu nelze tolerovat.

Pirát Lipavský: Ruská válečná agrese. Pozor na Zemana!
Foto: wikipedia
Popisek: Krymský poloostrov.

Mezi Ruskem a Ukrajinou to vře. Ukrajinský parlament rozhodl o vyhlášení výjimečného stavu poté, co ruské lodě v Kerčském průlivu u Krymu zaútočily na tři lodě, a ukrajinské námořníky zadržely. Došlo i na střelbu. Ruská strana tvrdí, že ukrajinské lodě incident vyprovokovaly, ale pirátský poslanec Jan Lipavský má za to, že pravda bude na straně Ukrajiny. Videa, která kolují na internetu, ostatně dokládají, že ruská loď vrazila do ukrajinské a ruské síly zranily ukrajinské vojáky.

„To, co ruští vojáci předvedli v neutrálních vodách, nelze interpretovat jinak, než jako akt válečné agrese a hrubé porušení mezinárodního práva, které nesmí zůstat bez odezvy. Situace je vážná, napětí mezi Kyjevem a Moskvou se stupňuje a Česko se musí i ve vlastním zájmu zapojit do deeskalace konfliktu,“ napsal Lipavský v komentáři na blogu serveru Aktuálně.cz.

„Nesmíme dovolit, aby se otevřeně prokremelská politika prezidenta Miloše Zemana, která nereprezentuje většinový názor české společnosti, stala, tak jak tomu bylo v minulosti, oficiálním stanoviskem České republiky v zahraničí. Musíme dát jasně najevo, že Česko plní svoje závazky vůči spojencům a Češi jednoznačně stojí na straně Ukrajiny,“ pokračoval Pirát.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…