Pirát Michálek čtenářům: Protirežimní dezinformační weby si hlídají tajné služby

18. 6. 2019 19:22

Z PROFILŮ Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek odpověděl na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vysvětlil, že Piráti pracují na zavedení hmotné odpovědnosti po úřednících a politicích za jejich rozhodnutí. Popsal, co je jeho hlavní náplní práce, a vyjádřil se i k šíření dezinformací v České republice.

Pirát Michálek čtenářům: Protirežimní dezinformační weby si hlídají tajné služby
Foto: Piráti
Popisek: Jakub Michálek
reklama

Ujistil čtenáře, že Piráti do svých volebních priorit zahrnuli i vymáhání hmotné odpovědnosti po úřednících a politicích. „Díky dohodě s Ministerstvem financí se nám podařilo náš návrh na hmotnou odpovědnost úředníků a politiků prosadit jako návrh rozpočtového výboru do sněmovního tisku 69,“ uvedl Michálek. 

„Piráti již předtím předložili návrh, který zajistí, že po státních úřednících a najatých externích subjektech bude moci stát vymáhat osobní odpovědnost za jejich pochybení, pokud jejich úřadu udělí pokutu jiný úřad. To běžně nastává v oblasti veřejných zakázek, kdy Úřad pro ochranu hospodářské soutěže udělí jinému úřadu pokutu za pochybení při administraci veřejné zakázky,“ doplnil ještě.

Toto prý dokazuje, že Piráti plní svůj volební program.

V další odpovědi odmítl, že by se Piráti kritikou předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) přiblížili Miroslavu Kalouskovi (TOP 09). Vysvělil také, proč na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz odpovídá jen jednou za čas.

„Pirátští poslanci říkají pravdu, a pokud vám pravda nevoní, tak mě to mrzí. Na dotazy voličů se snažím odpovídat, jak mi to mé časové možnosti dovolí. Mojí hlavní prací je prosazovat program, se kterým mě voliči zvolili, tomu věnuju maximum času a nasazení, a nikoliv odpovídat na dotazy na Parlamentních listech,“ odvětil Michálek.

Nakonec se věnoval i šíření dezinformací v České republice. Odpovídal na dotaz, zda by nebylo namístě zakázat internetové stránky, které šíří dezinformace, pod nimiž není uveden autor.

„Takovým článkům nelze bez dalšího věřit. I v diplomových pracích musí být uveden příslušný zdroj, jinak je práce považována za plagiát. Nicméně takové stránky nelze zakázat, protože by došlo k omezení svobody projevu, což je jeden z pilířů demokracie. Protirežimní dezinformační weby si ale hlídají tajné služby,“ prohlásil poslanec.

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

  • Piráti
  • Pusťte nás na ně, porveme se za vás!
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zkrotil Pompeo Babiše a Česko? Překvapivý závěr. Jiný, než v českých novinách

10:41 Zkrotil Pompeo Babiše a Česko? Překvapivý závěr. Jiný, než v českých novinách

Včera měl v Praze ministr zahraničních věcí USA napilno, když se setkal s premiérem Andrejem Babišem…