Pirát Michálek věří: Až reformy naběhnou a začnou fungovat, lidé je ocení

05.11.2023 11:26

Mohou vztahy mezi vládními koaličními partnery vyústit až k odchodu Pirátů předčasně z vlády? Předseda pirátského poslaneckého klubu Jakub Michálek připouští, že situace není lehká. „Bojujeme na více frontách. Naší misí je však dotáhnout sliby, které jsme lidem dali, a neutíkat z boje,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima News. A že se bude snažit, aby Piráti mandát dokončili.

Pirát Michálek věří: Až reformy naběhnou a začnou fungovat, lidé je ocení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Michálek

Podle Michálka, který opakovaně kritizoval hnutí STAN kvůli Dozimetru, vztahy mezi Piráty a STAN ve Sněmovně jsou dobré, pracovní. „Byť mezi námi bylo určité napětí, tak v poslední době jsme schopní sednout k jednacímu stolu a řešit věci. Uvědomujeme si, že máme společný program a společné cíle, které jsme slíbili voličům, a těch jsme měli asi 850 tisíc, což je velký závazek,“ řekl pro CNN Prima News.

Problém Piráti měli také s ODS, když v září Piráti vyzvali k odvolání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) kvůli jeho schůzce s Nejedlým. To ještě ale neznamená, že Piráti musí z vlády odcházet, míní Michálek. „Rád sportuji, a když se někdo v nějaké soutěži o něco snaží, tak také nemá utíkat. My musíme udělat všechno pro to, abychom splnili, co od nás voliči očekávají,“ pronesl předseda pirátských poslanců Jakub Michálek.

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

  • Piráti
  • Pusťte nás na ně, porveme se za vás!
  • poslanec

Na objevující se názory, že Piráti ještě před sněmovními volbami vládu opustí, aby se nějak odlišili, aby získali voliče, reagoval Michálek takto: „Představa, že máme ve volební kampani obhajovat naše výsledky, které máme skvělé v zahraniční politice a v digitalizaci, a do toho bychom utíkali z vlády, se mi nezdá. Samozřejmě situace není lehká, bojujeme na více frontách. Naší misí je však dotáhnout sliby, které jsme lidem dali, a neutíkat z boje. Pokud to jen trochu půjde, budu se snažit, abychom mandát dokončili,“ doplnil.

Že je mezi lidmi rekordní nedůvěra ve vládu, zatímco preference hnutí ANO, jdou nahoru, ho neznervózňuje, a věří, že je ještě dost čas na to, aby se situace obrátila. „Podstatné je, jaké skóre bude na konci. Jakmile reformy naběhnou účinnosti, lidé si je zažijí a bude vidět, že hospodaření státu se dostane do lepší kondice, tak ten ozdravný proces ocení,“ dodal Jakub Michálek.  

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nevím , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJirka Fimfárum , 05.11.2023 11:46:23
co bych měl ocenit na inflaci , kterou stále udržuje vláda gum?

|  9 |  0

Další články z rubriky

„200 km ujedete. Peklo.“ Elektromobily se hroutí. Vážný hlas

10:40 „200 km ujedete. Peklo.“ Elektromobily se hroutí. Vážný hlas

Elektromobilita je označována za budoucnost přepravy. Podle ekonomického novináře Miroslava Motejlka…