Pirát chtěl zastavit Šabatovou, ale teď se mu všichni smějí. ČSSD ho chtěla podpořit, ale neudělá to

28.07.2020 21:30

ČSSD dává ruce pryč od uvažované podpory pirátského kandidáta do Senátu Jiřího Kadeřávka. Ten se sociálním demokratům zprotivil poté, co si zaregistroval doménu své oponentky, jíž je bývalá ombudsmanka Anna Šabatová, kandidující s podporou Zelených, Idealistů a hnutí Senátor 21. Kadeřávek se hájí, že chtěl Šabatové pomoci; šéf ČSSD Jan Hamáček mu to však nevěří. „Podpásovka,“ hodnotí chování piráta Hamáček.

Pirát chtěl zastavit Šabatovou, ale teď se mu všichni smějí. ČSSD ho chtěla podpořit, ale neudělá to
Foto: Piráti
Popisek: Jiří Kadeřávek
reklama

Anketa

Chcete, aby Česká republika ratifikovala Istanbulskou úmluvu?

2%
98%
hlasovalo: 30140 lidí
Kadeřávek se vše snaží uklidnit, Šabatové prý volal a sdělil jí, že jí doménu kdykoli rád přenechá. Doménu annasabatova.cz také již přesměroval na sabatovadosenatu.cz, ta je již originální.

Na sociální síti pak popsal, že prý došlo k „jistému nedorozumění ohledně mé registrace domény annasabatova.cz“.

„Začátkem června jsem se dozvěděl o úmyslu paní Anny Šabatové, bývalé ombudsmanky, kandidovat ve městě Brně do Senátu, a sice ve volebním obvodě, ve kterém kandidují také Piráti. Dle mého názoru by si politici z podobné části politického spektra měli vyjadřovat podporu a pomáhat si. Když jsem se chtěl dozvědět více o paní Šabatové, zjistil jsem, že doména s jejím jménem je dostupná k registraci. Protože na paní Šabatovou nemám žádný kontakt a registrace na cizí osobu je bez její součinnosti nemožná a zabere čas, po který může doménu zaregistrovat kdokoliv jiný, promptně jsem ji bez dalších úmyslů zaregistroval. Během své kariéry jsem takto zachránil nejednu doménu a vždy ji bez dalšího předal subjektu, kterému dle mne legitimně náleží. Byly i případy, kdy jsem registraci neprovedl a doména byla posléze proti tomuto subjektu použita. Nechtěl jsem, aby podobný problém nastal v tomto případě. Lidem z týmu paní Šabatové jsem oznámil, že jim doménu kdykoli rád darem přenechám,“ tvrdí nyní na Facebooku zakladatel Pirátů.

Hamáčka tato obhajoba neobměkčila. Kadeřávek tak již může počítat, že v Brně se od ČSSD, kde strana nemá svého kandidáta, už podpory nedočká, přitom to dříve zvažovala.

„Myslím, že by se mělo bojovat fér, a tohle je podpásovka,“ ohodnotil pro server iDnes.cz počínání pirátského kandidáta.

Na podání kandidátek do senátních a krajských voleb byl čas do úterního odpoledne, stanovisko ČSSD se tak už nezmění.

Sociální demokracie aktuálně drží v Senátu třináct postů. Letos se bude rozhodovat hned o deseti jejích nynějších obvodech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …