Pirát dostal v Praze funkci v městské firmě. Ihned si poručil telefon, za jehož cenu seženete ojetou Škodu Octavia

27.04.2019 5:15

Co je dovoleno pánovi, není dovoleno kmánovi. Anebo ještě lepší rčení: Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. Všechna tato stará přísloví sedí skutečně trefně a přesně na situaci, která nastala v městské firmě TRADE CENTRE PRAHA a.s. Tu vlastní hlavní město Praha a její personální obsazení v řídících orgánech jde obvykle ruku v ruce s politickým uspořádáním na radnici.

Pirát dostal v Praze funkci v městské firmě. Ihned si poručil telefon, za jehož cenu seženete ojetou Škodu Octavia
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace Zachraňme internet před články 11 a 13, který pořádala Česká pirátská strana

Anketa

Jste spokojeni s našimi vztahy s Čínou?

68%
hlasovalo: 10683 lidí
Také proto se v této akciovce dají nalézt jména jako Filip Dvořák, Rudolf Blažek, Pavel Klega, Miloslav Ludvík, Michal Šesták nebo známý spící politik hnutí ANO Jaroslav Štěpánek. To je ovšem minulost. S Piráty totiž do TCP nastoupil zákon, chtělo by se říct. Jeho hlavním reprezentantem se stal Vladimír Šraier z Prahy 6. Ten v TCP zastává funkci člena dozorčí rady. Na portálu justice.cz došlo k zápisu této změny poměrně nedávno: 25. dubna 2019.

Politik Vladimír Šraier je podle oficiálních výstupů „myšlenkový otec a zakladatel veletrhu Holiday World." Je také členem protikorupčního Klubu Transparency International. Krom jiného je rovněž zastupitel Prahy 6. Tam sedí ve finančním výboru a současně je členem komise pro sport a volný čas.

„Záleží mu na geniu loci Prahy 6, je odhodlán zastavit likvidaci - znehodnocování cenných staveb zejména z 20. století a prosadit princip: z veřejných peněz jen kvalitní architekturu," stojí na webu Pirátské strany.

U veřejných peněz by se ParlamentníListy.cz rády pozastavily. Jak jsme byli ve čtvrtek informováni hned několika zastupiteli na pražském magistrátu, právě Šraier si měl za veřejné peníze pořídit mobilní aparát iPhone za několik desítek tisíc. Konkrétně se jednalo o sumu pod 40.000 korunami.

Jak se nám podařilo zjistit, Šraier požádal o model iPhone XS Max v provedení vesmírné šedi. Chtěl prý rovněž větší display a paměť 256 GB. Znovu opakujeme, tento velmi drahý mobil mu již zaplatila městská firma TRADE CENTRE PRAHA a.s., jejímž je členem dozorčí rady.

Politik Vladimír Šraier (repro foto: praha6.pirati.cz)

Naše redakce se pro bližší představu hodnoty telefonu pokusila najít ojeté vozy, které stojí pod 50.000 korun. Na bazaru AAA Auto jsme jich našli hned 566. Tolik vozů si lze pořídit za aparát, který pirátský politik nechal zaplatit de facto všechny Pražany. Od starých BMW až po dvoulitr Škody Octavie z roku 2006.

Není to ale poprvé, co se Piráti kvůli nákladům na svou práci stávají středem pozornosti.

Pirátům je totiž stále častěji od některých kolegů přisuzováno papalášské chování. Nejenže se postarali o pořádný rozruch kvůli nápadu na zdanění prázdných bytů, což zvedlo ze židle Spojené síly pro Prahu v čele s předsedou TOP 09 Jiřím Pospíšilem. Žlučí Piráti pohnuli TOP 09 i zahraniční cestou do USA, která Prahu vyšla na 300 tisíc korun.

Není to navíc tak dlouho, co se na sociální síti primátor hlavního města Zdeněk Hřib z České pirátské strany chlubil služební cestou na Tchaj-wan, na kterou vyrazil spolu s manželkou, pirátským poslancem Jakubem Michálkem a jeho přítelkyní a zastupitelkou Michaelou Krausovou.

V Tchaj-peji se k nim pak připojil pirátský zastupitel a předseda výboru IT a Smart Cities Jaromír Beránek, který tam přeletěl ze San Francisca, kde doprovázel na konferenci o umělé inteligenci pirátského radního pro školství Víta Šimrala. Prahu jejich cesta vyšla na již zmíněných 300 tisíc korun.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zneužitý atentát? Žantovský sekl „odborníka“. Trefil se mu do vzdělání

4:44 Zneužitý atentát? Žantovský sekl „odborníka“. Trefil se mu do vzdělání

TÝDEN V MÉDIÍCH Smutný je pohled na média, která se uchylují k výkřikům, že šiřitelé ruské propagand…