Pirát si v pražské městské firmě řekl o luxusní mobil k funkci. PL to odhalily a zde je výsledek

03.05.2019 8:20

Páteční MF Dnes rozvíjí informaci, se kterou přišel server Parlamentní listy. Před pár dny jsme své čtenáře informovali, že v dozorčí radě firmy TRADE CENTRE PRAHA a.s. vlastněné hlavním městem sedí Pirát Vladimír Šraier. A i když se Piráti zaklínali tím, jak jim v politice jde především o transparentnost a o hospodárné nakládání s veřejnými prostředky, pan Šraier si nechal koupit telefon v ceně ojeté Škody Octávia. Teď prý vymýšlí, jak by ho vrátil.

Pirát si v pražské městské firmě řekl o luxusní mobil k funkci. PL to odhalily a zde je výsledek
Foto: usetreno.cz
Popisek: Mobilní telefon - ilustrační foto

Vladimír Šraier zjistil, že se o něj začala zajímat média, a rozhodl se vrátit městské firmě telefon za desítky tisíc korun. Hodlá to dokonce řešit na jednání dozorčí rady. Šraier požádal o model iPhone XS Max v provedení vesmírné šedi. Chtěl prý rovněž větší display a paměť 256 GB. A jak již bylo řečeno, teď se chce tohoto telefonu v ceně ojetého automobilu zbavit.

„Na telefon mají nárok všichni členové dozorčí rady. Tato objednávka ale byla chyba. Omlouvám se za to. Požádal jsem o odkup a už jsem ho zaplatil,“ uvedl pro deník Šraier. Ukázalo se však, že mu firma poslala peníze zpátky, protože dostatečně nevysvětlil, že mají být určeny na zpětný odkup telefonu. Situací se bude zabývat dozorčí rada.

Není bez zajímavosti, že žádný jiný člen o podobný telefon nezažádal. „Je tam smlouva o výkonu funkce, která říká, že člen dozorčí rady má nárok na mobilní telefon. Nicméně mě to překvapilo. V dozorčí radě je šest lidí a nepamatuji si, že by někdo požadavek na přidělení telefonu vznesl,“ sdělil deníku předseda Rady Petr Kubíček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nekorektní, ale pravdivý popis současné reality. To je kniha Kladivo na politiky

20:01 Nekorektní, ale pravdivý popis současné reality. To je kniha Kladivo na politiky

Kniha je zaměřena na podstatu úlohy člověka, jeho vlastností, projevů, jednání a na pojmenování důsl…