Pirát skončil na vnitru, po bitce na ministerské akci. Osobně jsem selhal, připouští

21.07.2023 19:02 | Monitoring

Pirát Lukáš Kolářík již není náměstkem. Na resortu vnitra skončil v polovině července kvůli osobním důvodům. Za odchodem stojí potyčka, které se Kolářík zúčastnil. „Osobně jsem selhal,“ řekl Kolářík mimo jiné.

Pirát skončil na vnitru, po bitce na ministerské akci. Osobně jsem selhal, připouští
Foto: Piráti
Popisek: Lukáš Kolářík

Koláříkova rezignace podle jeho slov částečně souvisí s incidentem, kdy došlo k fyzickému napadení jeho ženy. „Při jeho řešení jsem osobně selhal,“ poznamenal Kolářík. Potyčka se odehrála po jedné z akcí resortu vnitra, jíž se Kolářík zúčastnil. „Nejsou podána žádná trestní oznámení,“ upřesnil Kolářík. Více pak vzhledem k ochraně soukromí svých blízkých nechtěl komentovat.

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) Koláříkovu rezignaci potvrdil. Podle jeho slov pro Deník N skončil Kolářík k 15. červenci. „Ty osobní důvody jako ministr považuji za vážné a situaci jsem samozřejmě řešil,“ poznamenal Rakušan, více to komentovat nechtěl. Rezignaci Koláříka pak podle svých slov přijal i předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Místo Koláříka následně na resortu vnitra obsadila Lenka Zátorská, jež dříve pracovala na Úřadu vlády. 

Lukáš Kolařík byl jedním z Pirátů, kteří se stali náměstky ministrů poté, co v roce 2021 nedokázali v koalici s hnutím STAN obhájit mandát poslance. Absolvent střední školy v oboru elektronické počítačové systémy se stal náměstkem ministra vnitra.

Už jako poslanec byl aktérem skandálu, když se jako místopředseda výboru pro bezpečnost chlubil před kolegy tajnou zprávou, ke které vůbec neměl mít přístup. „Prostě se mi objevil na stole“ poskytl vysvětlení, které ale ostatním poslancům nestačilo a obrátili se na policii.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šichtařová varovala před dopady Green Dealu. Vládní poradce Křeček se posmíval

19:53 Šichtařová varovala před dopady Green Dealu. Vládní poradce Křeček se posmíval

Ekonomka Markéta Šichtařová je podle ekonoma Štěpána Křečka „známá alarmistka“ a její předpovědi jso…