Pirátka Pekarová, vězení za názor, chybí Orbán. Klaus už ví, jak dopadnou volby

20.07.2021 9:21

Václav Klaus poskytl další rozhovor, v němž předložil svůj nekompromisní pohled na podzimní volby do Sněmovny. Tyto volby podle jeho názoru vůbec nic nezmění, protože většina velkých stran se bojí říznout do opravdu velkých problémů, jako je například genderismus. A pokud se jednou z hlavních politických hráček stane předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, které Klaus říká „pirátka Pekarová“, exprezident bude zděšen. Nakonec Klaus udeřil i na Václava Havla.

Pirátka Pekarová, vězení za názor, chybí Orbán. Klaus už ví, jak dopadnou volby
Foto: Repro XTV
Popisek: Bývalý prezident ČR Václav Klaus

Exprezident Václav Klaus v rozhovoru pro Lidové noviny prohlásil, že podzimní volby do Sněmovny prakticky nic nezmění, protože žádná strana nesebere odvahu, aby ve volbách mluvila o sebedestrukci západu, covidismu, genderismus, a o podobných důležitých tématech.

Anketa

Co je problémem romského etnika v ČR?

hlasovalo: 12535 lidí

„Tím nemyslím, že nemohu změnit jméno člověka, který bude sedět ve Strakově akademii. Může to být lepší, může to být horší, já osobně se děsím, kdyby významně větší vliv získali Piráti, kteří by nás vrátili o třicet let zpátky. Ano, ministrem životního prostředí může být ještě větší šílenec, než je dneska, a Maláčová se může třeba stát ministryní financí. Asi znáte moje sloveso ‚promaláčovat‘ a to by v takovém případě bylo pochopitelně ještě snazší,“ nešetřil ostrými slovy Klaus.

Problém vidí v tom, že dnešní politici se bojí vystupovat z řady. Podle Klause na české politické scéně schází politik typu maďarského premiéra Viktora Orbána.

„Jakákoli odlišnost od hlavního názorového proudu je okamžitě kritizována a penalizována a zejména politici se již vůbec neodváží vystoupit z řady. Největší výhodu pak mají ti, kteří nemají žádné názory – jako třeba pan Babiš. To neříkám jako útok na jeho osobu, ale prosté konstatování – on nemá klasicky vybudované politické názory, a tím pádem nemá problém své výroky měnit a odvolávat,“ konstatoval druhý český prezident.

„Spousta lidí vidí naději v tom, že bude svržen Babiš. Ale já nevidím žádnou naději v tom, kdyby byla zvolena paní Pekarová, říkám schválně pirátka Pekarová. Pan Babiš aspoň nějakou dovednost něco řídit v životě prokázal,“ pravil Klaus.   

Na problémy, ve kterých se dnes ocitáme, založil úrodnou půdu podle Klausova názoru už první český prezident Václav Havel, s nímž Klaus po desetiletí soupeřil.

„Tady vidím kořeny už u Václava Havla a jeho naprosto nesmyslného hesla „Moc bezmocných“, které postupně prorostlo až k tomu, že tady vlastně nikdo nemá žádnou moc. Což vlastně popírá jakoukoli přirozenou hierarchizaci společnosti. Já jako premiér, předseda parlamentu ani prezident jsem vůbec neměl šanci a odvahu si zavolat šéfa BIS! Nevím, zda vzpomínáte na mé zoufalé problémy zaplnit Ústavní soud. Václav Havel je deset let předtím jmenoval všechny najednou, já musel doplnit deset soudců – a Senát mi jednoho za druhým blokoval. Nakonec jsem musel jmenovat s prominutím podřadné kandidáty, jen aby někdo prošel. Abych to shrnul: tento pokus naší modernosti zrušit jakoukoli hierarchičnost, pokus, jenž se skrývá i v heslu Moc bezmocných, nás zavádí do zhouby,“ vyjádřil svůj názor Klaus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Babiš může za smrt Menzela!" A to Flegr přetáhl. Strašné, co přišlo

12:02 ,,Babiš může za smrt Menzela!" A to Flegr přetáhl. Strašné, co přišlo

Parazitolog Jaroslav Flegr vystavil Babišově vládě účet za 30 tisíc mrtvých v době covidu. A moc pro…