Placení demonstranti, západní provokatéři. Hájkův web překvapuje textem o "revoluci" na Ukrajině

04.12.2013 12:41

Západní síly se přes své placené demonstranty a provokatéry snaží na Ukrajině vyvolat občanskou válku. Takto vidí současnou ukrajinskou situaci web Petra Hájka Protiproud.cz. Publicista Václav Danda mluví o tom, že nejde ani tak o Ukrajinu, ale cílem je oslabit Rusko, které je podle něho hrází proti vzrůstající moci „Nového světového řádu“.

Placení demonstranti, západní provokatéři. Hájkův web překvapuje textem o "revoluci" na Ukrajině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hájek
reklama

„To, co se nyní děje na Ukrajině, nazval ruský prezident Vladimír Putin pogromem a vyzval Ukrajince ke klidu. To je ovšem to poslední, co by režiséři tohoto nebezpečného divadla potřebovali. Naopak jejich cílem je vyvolání občanské války a převzetí moci menšinou, která prohrála volby. K tomu je třeba vyprovokovat ozbrojené střety mezi tzv. 'demonstranty' a bezpečnostními složkami státu. Stejný scénář byl použit zpravodajskými agenturami v Sýrii,“ srovnává Danda ve svém textu na Protiproudu.cz

Pokud prý všechno v Kyjevě nepůjde podle plánu a vláda neodstoupí, dojde i na tvrdší metody. „Třeba včetně smrti demonstranta, který by se mohl stát rozbuškou, jež by stále váhající Kyjevany přivedla opravdu masově do ulic. To se totiž navzdory mystifikacím našich médií zatím neděje. Ve skutečnosti zůstávala dosud účast Kyjevanů daleko za očekáváním. I přes masivní nákupy demonstrantů byla čísla prezentovaná v našich médiích - jako už tradičně - až desetinásobně nadhodnocená,“ soudí autor.

Plán na začlenění Ukrajiny do EU, případně její rozdělení, je podle Václava Dandy strategickým útokem na Rusko. Spouštěcím momentem kyjevských bouří prý bylo rozhodnutí prezidenta Viktora Janukovyče nepodepsat tzv. asociační dohodu s EU, která by prý Ukrajinu ekonomicky rozvrátila.

„To soudruhy v Bruselu rozžhavilo do běla. Podle Barrosa a jeho ‚bratrů v zástěře‘ je situace jasná: Buď bude Ukrajina naše, nebo padne. Nepřipustíme, aby si udržela dosavadní úroveň spolupráce s Ruskem,“ píše Hájkův Protiproud.

Nelítostné kritice neušla ani česká média. Babišovsko-bakalovské deníky podle autora článku nad „revolucí v Kyjevě“ hýkají nadšením, zvláště pak novinář Luboš Palata. Lepší prý ale není ani Česká televize a rozhlas.

Vyústění ukrajinské krize prý uvidíme v nejbližších dnech. „Rozhodně si však nelze myslet, že se profesionální revolucionáři z Evropské unie vzdají svých 'práv' na další bruselskou kolonii - a že na Ukrajině opět zavládne klid. Tohle je podle všeho teprve overtura a zkouška sil. Válka se tím – zatím symbolicky – přenáší opět do Evropy. Čekají nás neklidné časy,“ uzavírá na Protiproudu.cz Václav Danda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Devastující tornádo na jižní Moravě: Zbořilo půl obce, pohazovalo auty. Mrtví a mnoho zraněných. Lidé pod závaly

22:10 VIDEO Devastující tornádo na jižní Moravě: Zbořilo půl obce, pohazovalo auty. Mrtví a mnoho zraněných. Lidé pod závaly

Na jihu Moravy se podle meteorologů s největší pravděpodobností objevilo tornádo. Lidé tornádo zachy…