Plácnout Zemana přes prsty. Žaloba má smysl, ujišťoval Hilšer

03.04.2019 15:49

Senátor Marek Hilšer v rozhovoru pro televizi Seznam doufal, že prezidentský mandát Zuzany Čaputové bude ze Slovenska tak trochu zářit i k nám. O českém prezidentovi Miloši Zemanovi zdaleka tak poeticky nemluvil. Poznamenal, že prezident Zeman v podstatě ohrožuje bezpečnost České republiky. A promluvil o žalobě na Zemana.

Plácnout Zemana přes prsty. Žaloba má smysl, ujišťoval Hilšer
Foto: Vít Hassan
Popisek: Marek Hilšer s manželkou Monikou Hilšerovou přišli podpořit Jiřího Drahoše do Kongresového centra v Praze, kde jeho štáb sledoval výsledky voleb

Hilšer připomněl, že Čaputová vzešla z občanské společnosti. Bojovala např. o zrušení amnestií vyhlášených Vladimirem Mečiarem, takže není osobností zcela neznámou, jak zaznívá z Česka. Hilšer chápe, proč si ji Slováci zvolili. „Já si myslím, že to je skvělé, že Slováci si to zaslouží,“ řekl v úvodu rozhovoru. „Pro Česko je to dobře. Já si myslím, že ona sem zavítá. A to její působení bude ze Slovenska tak trochu zářit i k nám, když to řeknu trochu poeticky,“ dodal.

V rámci Visegrádské čtyřky prý působení Čaputové bude mít pozitivní vliv i na nás.

 

Pro českého prezidenta tak vlídná slova neměl. Na konto Miloše Zemana poznamenal, že ohrožuje naši bezpečnost. Stačí si vzpomenout na prezidentova vyjádření v kauze novičok, ale i v dalších případech. Podle Hilšera stojí za to kvůli těmto věcem podat na Zemana ústavní žalobu, i když tato žaloba neprojde přes Poslaneckou sněmovnu. „I z toho důvodu, abychom do budoucna věděli, co je a co není ústavně správné chování prezidenta,“ uvedl Hilšer.  

Anketa

Kdo dělá nejlépe zahraniční politiku?

hlasovalo: 12470 lidí

„Miloš Zeman ohrožuje bezpečnost naší země, pokud se vztahuje třeba k těm bezpečnostním službám. Prozrazuje na veřejnost věci, které by prozrazovány být neměly. To je prostě velký problém,“ řekl senátor.

Nemluvě o tom, že je Zeman až příliš servilní k Číně. I díky tomu k prezidentovi prý nepřistupujeme jako partneři, ale jako někdo, kdo dohazuje obchody jednomu či několika málo podnikatelům. Obchodovat s Čínou by se podle Hilšera mělo, ale měli bychom se chovat jako čínská provincie. „Tak, jak k tomu přistupuje pan prezident,“ zaznělo z úst hosta.

Nerovnost vidí už v tom, že Čína sice chce investovat ve světě, ale odmítá pustit řadu zahraničních investorů do své země. To je problém, který vede k tomu, že s jinými asijskými zeměmi máme mnohem čilejší ekonomické vztahy a tudíž bychom si jich měli všímat víc než Číny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

9:52 Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček se pořádně rozpálil nad obsahem zábavného pořadu České televize. Ve…