Plaga poslal lidem „knihu na víkend“. Kvůli sjezdu sudeťáků

23.05.2026 15:51 | Monitoring
autor: Miloš Polák

V Brně probíhá sjezd sudetských Němců. Pár slov k němu napsal i ministr školství za hnutí ANO Robert Plaga. Doporučil lidem k přečtení Vyhnání Grety Schnirch spisovatelky Kateřiny Tučkové. A ještě jeden dokument, v němž se hovoří o společné budoucnosti Čechů a Němců.

Plaga poslal lidem „knihu na víkend“. Kvůli sjezdu sudeťáků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Plaga, ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Když poslanci vládní koalice ANO, SPD a Motoristů odsoudili na jednání ve Sněmovně konání sjezdu sudetských Němců v Brně, vedle poslanců opozice chyběl na jednání i Robert Plaga. Místo toho, aby ve shodě s koaličními kolegy odsoudil sjezd potomků sudetských Němců v Brně, postavil se na stranu usmiřování a vzájemných rozhovorů.

„Naše vztahy s Němci by měly být zaměřeny primárně do budoucnosti. A myslím, že posledních 30 let jsme se o to společně snažili,“ napsal před pár dny na sociální síti X.

Robert Plaga promlouvá

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Alkohol

Tvrdíte, že k tomu, aby poslanci nepili ve sněmovně alkohol, nepotřebujete zákon. Opravdu? Můžete se zaručit, že ho někteří ve sněmovně nepijí? A proč je tam vůbec dostupný? V normální práci to není. Proč by to mělo být ve sněmovně jinak? Taťána

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Jsem zklamán, asi nejsem sám,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusefousgeorge , 23.05.2026 16:51:24
Že Robert Plaga nemá být ministr školství jsem přesvědčen již dávno. Protože školství nerozumí a historii už vůbec ne. Posuzovat historii podle jedné hnížky o životním příběhu je pro vzdělaného člověka nepochopitelné. Pan premiér by měl jednat bezodkladně.

|  9 |  0

Další články z rubriky

Když Trump varuje před komunismem, nemluví o Číně ani o Rusku

20:00 Když Trump varuje před komunismem, nemluví o Číně ani o Rusku

RED PILL @ TOMÁŠ ZÍTKO Kdo stojí za strategií AntiBabiš? Saul Alinsky a jeho Rules for Radicals – př…