Platit, přátelé? ČSSD možná opravdu zaplatí dědicům Altnera, odklad zrušen

16.04.2019 9:24 | Zprávy
autor: čtk

Ústavní soud (ÚS) vyhověl dědicům právníka Zdeňka Altnera a zrušil odklad vykonatelnosti verdiktu, podle kterého jim má ČSSD vyplatit asi 338 milionů korun. O odkladu rozhodl v roce 2016 Nejvyšší soud, který stále řeší dovolání ČSSD. Odklad může sociálním demokratům teoreticky přiznat znovu. Zemřelý právník Altner pracoval pro ČSSD ve sporu o Lidový dům.

Platit, přátelé? ČSSD možná opravdu zaplatí dědicům Altnera, odklad zrušen
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

Usnesení o odkladu vykonatelnosti je z 6. června 2016. Nejvyšší soud tehdy konstatoval, že neprodleným výkonem rozhodnutí by mohla vzniknout ČSSD závažná újma. Podle Altnerovy ústavní stížnosti rozhodoval u Nejvyššího soudu senát, který si kauzu „sám přidělil“. Soud prý navíc usnesení přiměřeně neodůvodnil. Podle ústavních soudců skutečně Nejvyšší soud porušil Altnerova práva, respektive jeho dědiců. Konkrétně šlo o právo na řádný proces a právo na zákonného soudce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Denis​ Doksanský byl položen dotaz

Proč fandíte Orbánovi?

Mě přijde, že mu demokracie nic moc neříká a dost si ji vykládá po svém. Ani si nemyslím, že je dobrý spojenec, pokud teda nepočítám jeho spojenectví s Putinem. Mimochodem to se vám zamlouvá? A jaký je vůbec váš názor na Putina?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Moravec po konci v ČT vystrčil růžky. A začal se hádat

8:40 Moravec po konci v ČT vystrčil růžky. A začal se hádat

Bývalý moderátor ČT Václav Moravec prošel proměnou. Jako zaměstnanec veřejnoprávní televize se držel…