Spencerová připomíná, že Saakašvili je někdejší vůdce gruzínské revoluce růží. Nicméně ve své vlasti je podezříván z těžkých zločinů a před Interpolem ho brání i američtí kongresmani.
Saakašvili by prý byl rád, kdyby ho jeho noví občané familiárně oslovovali Míša. „I Love Odessa,“ napsal hned na svém Facebooku a slíbil, že přístavní město promění v „metropoli Černého moře“.
Současný kyjevský primátor Vitalij Kličko tvrdí, že Saakašvili bude „rychle provádět změny“. Spencerová ale upozorňuje, že Saakašvili je ve své vlasti symbolem korupce ve vládním establishmentu.
Šéf Radikální strany: Je to plivanec do tváře ukrajinského národa
Podle ukrajinského poslance Vitalije Barvoměnka je Saakašviliho jmenování příkladem pokračující kmotrovské tradice ukrajinské politiky. „Je třeba připomenout, že ani v jiných oblastech není situace lepší. Šéfují tam cizinci, bývalí poslanci, podnikatelé. Vlastně je jedno, kdo šéfuje, hlavně ale ne ti, kdo by rozuměli regionální politice. Mimochodem, po Saakašviliho projevu jsem měl dojem, že si plete pravomoci šéfa oblasti a primátora Oděsy.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vam