Po Ferim útok na muslimku v pražské tramvaji? Wollner, Přibáň, Jaroš a další dali najevo své znechucení

24. 4. 2019 20:42

Česká muslimská studentka Eman Ghalebová měla snad poprvé v životě opravdu strach. Vyvolal ho v ní agresivní občan, který k ní přistoupil na Palmovce do tramvaje a začal na ni řvát „zasraní islámové“, „al-Káida“ a tak podobně. O svou nepříjemnou zkušenost se podělila na sociální síti Facebook a vyvolala živou diskusi, ve které se jí řada jejích spoluobčanů za chování jednoho hulváta ze srdce omlouvala.

Po Ferim útok na muslimku v pražské tramvaji? Wollner, Přibáň, Jaroš a další dali najevo své znechucení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlaječka NATO na pražské tramvaji
reklama

Studentka Eman Ghalebová, Češka vyznávající islámskou víru, si vzpomněla na poslance Dominika Feriho (TOP 09) a na útok, kterému musel čelit na moravském koštu. Na sociální síti prozradila, že snad poprvé v životě dostala opravdu strach. Proč? Protože do tramvaje, ve které jela, na Palmovce přistoupil muž, který na ni začal hrubě pokřikovat.

Anketa

Je útok na Dominika Feriho důkazem o zhrubnutí české společnosti?

5%
95%
hlasovalo: 11066 lidí

„Dneska jsem seděla v tramvaji, na zastávce Palmovka do tramvaje vstoupil silnější pán. Když mě viděl, tak zakřičel na celou tramvaj: ‚Zasraní islámové, al-Káida, postřílel bych vás všechny, hlavu bych ti vystřelil atd.‘. A furt něco ječel a něčím třískal. Jedna babička to celý sledovala, další zastávku hned vystoupila. Jeden muž se sebral a šel si sednout o několik sedadel dál od nás. Upřímně, to bylo asi poprvé, kdy jsem se cítila jako největší srab. Vzpomněla jsem si hned na Dominika Feriho a co se mu stalo. To je snad poprvý v životě, co jsem měla opravdu strach a celou cestu jsem si říkala: ‚Eman, drž hubu a dělej, že mu nerozumíš, za chvíli vystoupí!‘,“ podělila se o svůj zážitek.

Pán prý s urážkami nechtěl přestat, tak si ho studentka začala nahrávat na mobilní telefon.

Jedním dechem dodala, že i po této nemilé zkušenosti stále věří, že tento agresivní jedinec nereprezentoval většinu české společnosti, že česká společnost je ve své většině i nadále dobrá, tolerantní.

Řada lidí se Ghalebové za projevy neuvěřitelného hulvátství omluvila. Z  celého srdce se jí za sprosťáka omluvil zpěvák Matěj Ruppert.

Jeden z diskutujících zalitoval, že se mladé studentky hned na místě nikdo nezastal. „Jsme národ srabů,“ doplnila k tomu paní Iva.

Dobrodruh Dan Přibáň se na český národ mračil za to, že si lidé raději odsednou a dělají, že se jich to netýká, místo toho, aby projevili trochu občanské statečnosti. Marek Wollner z Reportérů ČT se k Přibáňovi přidal.

Marketér Martin Jaroš konstatoval, že k takovýmto sprostým projevům sahají často lidé, kteří jsou nespokojeni se svým vlastním životem, bývají to zlí lidé a ubožáci.

Ekologický aktivista Jan Rovenský konstatoval, že vinen není jen ten ubožák, který na mladou studentku útočil, ale bohužel také lidé v tramvaji, kteří se jí nezastali. Zalitoval, že u toho nebyl.

Další diskutující jí doporučovali, aby vyrazila na policii a celou věc nahlásila.

Ghalebová všem poděkovala za vlídná slova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“

7:22 ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“

TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize spuštěním programu ČT3 naprosto jednoznačně porušila zákon, který zce…