Po Haškově pádu někteří lidé protáhnou obličeje. Tady jsou jména

09.11.2013 7:44

Druhý muž ČSSD Michal Hašek ve vrcholné politice notně oslabil, alespoň zatím. Deník MF Dnes rozkrývá síť lobbistů, se kterými se Hašek spřátelil na cestě k moci. Najdeme mezi nimi Jaroslava Tvrdíka, Miroslava Šloufa a jiné. Tuto síť prý ale nakonec přestával zvládat. Lhaní v přímém přenosu pro něj pak znamenalo jasnou stopku.

Po Haškově pádu někteří lidé protáhnou obličeje. Tady jsou jména
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

„Přijal mě v hejtmanské pracovně na jihomoravském krajském úřadě. Šli jsme do zadní bezpečnostní místnosti, kde mi ukázal seznam sociálních demokratů. A zeptal se mě, zda mu nemohu pomoci některé přesvědčit,“ vzpomíná např. lobbista Miroslav Šlouf na dobu před třemi lety, kdy Hašek usiloval o post šéfa ČSSD. Šlouf má mezi sociálními demokraty známé ještě z časů předsednictví současného prezidenta Miloše Zemana.

Žádnou milenku si neplatím, souboj se Sobotkou nevedu

Dalším takovým lobbistou, na kterého Hašek spoléhal je Jaroslav Tvrdík, o kterém Petra Paroubková v roce 2010 napsala, si Haška vodí na provázku jako kačera. Oba zmínění muži se proti jejím tvrzením ohradili. Jihomoravský hejtman se podle deníku obracel také na současného ministra zemědělství v demisi Jaroslava Tomana, který kandidoval za SPOZ v předčasných volbách v Ústeckém kraji. Existoval prý dokonce i plán, že Toman zůstane na postu ministra, až bude Hašek premiérem. Kdyby „puč“ vyšel.

Mimo vlivných lobbistů se měl Hašek stýkat se svou šéfkou hejtmanské kanceláře Šárkou Rouzkovou a to důvěrně. Vyplácel ji i vysoké odměny. O této dámě se dokonce začalo mluvit jako o Haškově „Nagyové“, podle vzory někdejší šéfky kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové, dnes Nečasové. Hašek jakýkoliv vztah z ní dlouhodobě popíral.

„Před rokem z krajského úřadu odešla a nikdy jsem si ani ji, ani žádnou jinou milenku neplatil. ... Stejně tak podpásovou ranou jsou informace o jakémsi boji mezi mnou a Bohuslavem Sobotkou,“ prohlašoval Hašek ještě krátce před volbami 17. října v rozhovoru pro deník Právo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš? Václavák neuspěl. Ale to Německo... Obeznámená novinářka dává karty na stůl. I co se skandálu v Rakousku týče

13:51 Babiš? Václavák neuspěl. Ale to Německo... Obeznámená novinářka dává karty na stůl. I co se skandálu v Rakousku týče

ROZHOVOR „Nevím o ničem, čím by si Brusel občany států, kterým velí a neustále je nějak omezuje, v p…