Po dvaceti hodinách několik floskulí. Merkelová svou "reakcí" na masakr v Mnichově ohromila národ

23.07.2016 19:45

Až dvacet hodin po střelbě v Mnichově se k tragédii vyjádřila německá kancléřka Angela Merkelová. Upozornil na to server Echo24.

Po dvaceti hodinách několik floskulí. Merkelová svou "reakcí" na masakr v Mnichově ohromila národ
Foto: Hans Štembera
Popisek: Angela Merkelová

K mnichovskému masakru se od pátečního večera, kdy k němu v bavorské metropoli došlo, vyjádřili snad všichni – počínaje diskutéry na sociálních sítích a konče německým či americkým prezidentem. Pouze jedna velmi důležitá osoba dlouho mlčela. A sice německá kancléřka Angela Merkelová, která se k tématu vyjádřila až v sobotu odpoledne, tedy zhruba až dvacet hodin po incidentu. Její projev však kritiku na sociálních sítích jen prohloubil.

Lidé, kteří od německé kancléřky čekali nějaká rozhodná prohlášení, však z jejích slov zřejmě nebudou příliš nadšení. Merkelová totiž pronesla pouze několik obecných frází, kdy vyjádřila upřímnou soustrast pozůstalým a pochválila příslušníky bezpečnostních složek. „Mají na starosti obrovské město, a přesto ho dokázali velice dobře zabezpečit,“ řekla mimo jiné. Celou událost pak popsala jako „večer hrůzy“.

Celý text je ZDE

Měla byste se stydět

Její prohlášení se však setkalo s kritikou na sociálních sítích. „Škoda, že vaše řeč byla přečtená (z papíru). Vaše gestikulace a mimika byla bez jakékoli výpovědní hodnoty. Neměla jste ani žádný cit v hlase, byla jste jako při jiných projevech,“ vyčetl Merkelové například jeden uživatel na Facebooku.

Další kritik byl ve svých vyjádřeních ještě tvrdší: „Měla byste se stydět. Ostatní státníci byli mnohem rychleji u mikrofonů a kamer. Vaše řeč je pokrytecká a zraňuje pozůstalé. (...) Chtěla jste tady multi-kulti a kde to končí vidíme zde – ve Würzburgu a v Mnichově.“

„Merkelová kondoluje vlastním spoluobčanům jako ze všech (státníků) poslední. To vypovídá vše o jejím vztahu k německému lidu,“ vyčetl kancléřce další uživatel.

Proč se schovává?

Merkelová to však na sociálních sítích začala schytávat ještě před začátkem sobotní tiskové konference, tedy v době, kdy zarytě mlčela. „Našel jste někdo Angelu Merkelovou? Proč se schovává? Její lidé si zaslouží slyšet přímo ji,“ uvedla podle britského serveru Express jedna uživatelka Twitteru. „Jediná věc, která mě na střelbě v Mnichově překvapuje, je to, že trvalo tak dlouho, než k ní došlo. Pořád jste šťastní s loňským rozhodnutím Angely Merkelové?“ zeptal se další.

Jiní diskutéři si dělají legraci z celkového pokrývání události. „Dobře, že (při tomto útoku) není žádná vazba na Islámský stát. Některým lidem se teď určitě ulevilo,“ napsal jeden z nich.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o Šmardu

18:51 Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o Šmardu

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vrátil z dovolené v plné síle, což je patrné i na jeho „Čau, lidi”, v …