Po inauguraci se při oslavě "kastovalo". Někteří nebyli vpuštěni

08.03.2013 19:25 | Zprávy

Během a po inauguraci prezidenta Miloše Zemana se seběhlo několik podivných okolností. Alespoň to tak popisuje poslanec Michal Doktor. Lidé byli na nádvoří rozděleni do dvou skupin podle toho, zda jsou sympatizanti zemanovců. Také nebyli všichni vpuštěni na závěrečnou oslavu inaugurace.

Po inauguraci se při oslavě "kastovalo". Někteří nebyli vpuštěni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman při svém inauguračním projevu

„Už několik prvních minut Zemanova úřadování nabídlo kontrast i rozpor mezi slovy a činy. Zeman chce být prezidentem dolních 10 milionů, ale 'své' zemanovce nechá chránit policií a hradní stráží oddělené od lidí jiného druhu červenou šňůrou. Ta policie zde vykázala vojenské přidělence jiných zemí, mne a další,“ popsal ParlamentnímListům.cz. poslanec Michal Doktor.

Později se konala neformální oslava inaugurace a celkově zvolení Miloše Zemana prezidentem. Ani sem prý Doktor nebyl vpuštěn, stejně tak několik zahraničních diplomatů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Co by měla podle vás EU udělat?

Myslím v reakci na válku na Ukrajině? Jak by měla přistoupit k Rusku, která válku rozpoutalo a k pomoci napadené Ukrajině? Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase budou hajlovat, zase se budou zabíjet.“ Ringo Čech věští temnou budoucnost

18:00 „Zase budou hajlovat, zase se budou zabíjet.“ Ringo Čech věští temnou budoucnost

„Lidé jsou nepoučitelní a dělají stále stejné chyby. Zase budou hajlovat a budou se zabíjet. Bude vá…