Po protestech si Kalousek se Zavadilem zašli na pivo. Podívejte se

22.04.2012 8:22

UVNITŘ VIDEO Podle záběru TV Nova si po sobotních demonstracích zašli ministr financí Miroslav Kalousek a odborář Jaroslav Zavadil „na pivo“. Podle Kalouska byly protesty jednoznačně politické a ujistil, že pokud bude i nadále parlamentní většina, vláda nerezignuje.

Po protestech si Kalousek se Zavadilem zašli na pivo. Podívejte se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

"Pokud ta parlamentní většina nebude, tak se s tím nedá nic dělat a voliči musejí rozdat karty znovu. Dokud bude vláda mít většinu ve sněmovně pro realizaci nelevicových opatření, pak nesmíme na pravicovou většinu rezignovat, to by byla zrada na voličích," prohlásil na adresu sobotní demonstrace Miroslav Kalousek.

Kalousek si ale nakonec našel čas promluvit se šéfem ČMKOS Jaroslavem Zavadilem. Po odpolední rozhlasové debatě, která se konala po demonstraci, zašel na pivo se Zavadilem a zastihla jej při tom televize Nova.
Protestující v sobotu odpoledne požadovali demisi vlády a předčasné volby. "Vzhledem k požadavkům, které byly vzneseny, a ty požadavky byly stoprocentně politické, to prostě byla politická demonstrace," prohlásil nicméně ministr financí.

Podle něj je nutné škrty, proti kterým se také protestuje, provést. Pokud by se neškrtalo teď, bude se to muset udělat později a dopad na obyvatelstvo by byl ještě tvrdší. "Alternativa je nechat si v ústech bolavý zub a riskovat zánět okostice a ztrátu všech zubů, to znamená alternativa je mnohem bolestivější řešení za několik let," připodobnil Kalousek.

S Kalouskem je i po této demonstraci zajedno premiér Petr Nečas. Podle něj je potřeba reformní kroky provést, aby se Česko dále nezadlužovalo.

Demonstrace na Václavském náměstí se podle odborů zúčastnilo 120 až 150 tisíc lidí, policie hovoří o maximálně 90 tisících. Následně se protestovalo i před budovou ČT na Kavčích horách.


 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Víme. Pozadí organizátorky protestu na Hradě: Posílá peníze Pirátům, řešila už Vrbětice. Je toho víc

22:27 Víme. Pozadí organizátorky protestu na Hradě: Posílá peníze Pirátům, řešila už Vrbětice. Je toho víc

Situace kolem prezidenta Miloše Zemana a postoje lidí z Hradu k ní budí vášně. I proto se na pražské…