Po útoku na Jakla to vře: Když narazili Feriho na parapet, to byl cirkus. Ale když napadnou SPĎáka... Jaké pořady nám o tom připraví milovaná ČT?!

27.05.2019 22:12

K napadení spolupracovníka bývalého prezidenta Václava Klause a publicisty Ladislava Jakla se již začali vyjadřovat i první politici a tážou se, zdali bude v médiích stejný ruch jako po napadení Dominika Feriho (TOP 09), nebo jestli tentokrát jde o „dvojí metr“. „Někdo začne mlátit šedesátiletého pána sedícího v metru. Ale ‚může si za to trochu sám – je kontroverzní‘. A kdo se ho zastává – je z půlky kontroverzní taky. Tahle atmosféra už tu kdysi v minulosti byla,“ poukázal ve svém příspěvku Václav Klaus mladší.

Po útoku na Jakla to vře: Když narazili Feriho na parapet, to byl cirkus. Ale když napadnou SPĎáka... Jaké pořady nám o tom připraví milovaná ČT?!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Jakl
reklama

Anketa

Jste spokojeni s výsledky evropských voleb v ČR?

24%
76%
hlasovalo: 7093 lidí
Pražský profil hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury o napadení Jakla informoval: „Láďa Jakl v sobotu zbit v metru! Opět dvojí metr, média mlčí, stát se to jinému, tak se už pomalu stávkuje! Ale Láďa je asi ‚jen‘ kandidát za SPD.“

K incidentu napadení Ladislava Jakla podle jeho vyjádření došlo v sobotu 25. května v podvečer přímo v jedoucím vagónu soupravy metra trasy B v úseku před stanicí Náměstí republiky. „Seděl jsem na sedadle a najednou kdosi nade mnou zvolal: Ty seš Jakl, ten lídr SPD. A začal mě mlátit do hlavy a ramene. Pak mě strhl na zem a na zastávce hned utekl,“ popsal Jakl pro server Echo24 situaci, kterou podle něj měli na svědomí dva pachatelé.

Následně se v podobném duchu vyjádřil i Václav Klaus mladší a na svém Facebooku napsal: „Tenhle teror a nesnášenlivost je čím dál více rozdmýcháván. Tiskem a médii, darebáky, kteří posílají politické školitele mládeži do škol, rádoby ‚západními‘ elitami. Někdo začne mlátit šedesátiletého pána sedícího v metru. Ale ‚může si za to trochu sám – je kontroverzní‘. A kdo se ho zastává – je z půlky kontroverzní taky. Tahle atmosféra už tu kdysi v minulosti byla,“ varoval ve svém příspěvku Klaus mladší.

A k situaci se rozhodl vyjádřit i politik za SPD Jan Čížek: „Teď proběhne zkouška demokracie a objektivity našich médií! Pamatujete, co za cirkus se spustilo po naražení opilého Feriho na parapet. Jakla napadli v metru, šli napřímo, žádný alkohol. Prostě jsi SPĎák, tak tady máš na držku. Jsem zvědav, jaké pořady nám na toto téma připraví naše milovaná ČT24 nebo Reportéři, případně Reflex a hysterický JX Doležal,“ napsal a narážel na „dvojí metr“ v informování médii o napadení Jakla a napadení Feriho.

Dominik Feri (TOP 09), na jehož napadení Čížek naráží, byl konfrontován v obci Boršice na Uherskohradišťsku. „Jel jsem na Moravu a nějací dva pánové se jali pěstí. Hele, můžeme spolu politicky nesouhlasit, ale fyzicky se nenapadáme. Snažil jsem se jim to vysvětlit, ale co se dá dělat,“ popsal své napadení Feri. Muži měli podle něj hovořit o negrech.

Novinář Reflexu Jiří X. Doležal, na něhož Čížek ve svém komentáři poukazuje, pak o incidentu napsal, že se Feriho útočníci „pokusili zavraždit“.

Fotogalerie: - Pivní festival s Jaklem

Ladislav Jakl na festivalu minipivovarů na Pražské...
Degustace produkce minipivovarů stála tři stovky
V ceně byla degustační sklenice, katalog a neomeze...
Ochutnat bylo možno zhruba sto druhů piva
Leckteré minipivovary mají jen pár zaměstnanců
Pod Belvederem na Pražském hradě se konal festival...

Jakl případ na policii nenahlásil, avšak policisty o napadení informovali ošetřující lékaři po jeho návštěvě pohotovosti. Zda podá na pachatele trestní oznámení, zatím Ladislav Jakl rozhodnutý není. „Co budu dělat, to si ještě promyslím. Jen soudím, že tlouct shora sedícího je zbabělé,“ vyjádřil se pro Echo24. 

Jakl byl díky nominaci SPD Tomia Okamury nedávno zvolen do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, což vzbudilo značný rozruch a nelibost mnohých politiků. Došlo i ke sporům ve vládnoucí koalici. Spolupracovník bývalého prezidenta Václava Klause je dlouhodobě znám silnými názory vůči veřejnoprávním médiím. „Pokud mi vadí socialismus jinde, tak mi vadí i tady,“ řekl před nedávnem pro deník Echo24. Dodal však, že si je vědom toho, že v radě mnoho nezmůže.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Téměř holohlavý Babiš dnes udeřil ještě jednou: Připravte se na tři týdny pekla!

16:58 Téměř holohlavý Babiš dnes udeřil ještě jednou: Připravte se na tři týdny pekla!

Když premiér Andrej Babiš dorazil do vysílání CNN Prima News, by ostříhán velmi na krátko, takřka do…