O minulé vládě si myslí, že byla nejhorší po listopadu. „Jsme jediní ve střední Evropě, kdo se dostal do ekonomického propadu. Všechny země kolem nás rostou – Polsko, Německo, Rakousko, Slovensko. Je to záležitost Topolánkovy, ale zejména Nečasovy vlády,“ myslel si.
Příliš optimističtí nejsou Národní socialisté ani ve výhledu po volbách. Vznikne podle nich pravicová vláda, kdy se spojí středopravé strany a uskupení. „Nebude to ale stabilní vláda,“ uvedl Král. Do Parlamentu se podle něj dostanou i nesourodé subjekty. „Začnou se drolit, vzniknou u nich rozpory, vylučování, nastane efekt přeběhlictví. Projeví se naplno i krize v ČSSD, která je teď skrytá. Pokud sněmovna vydrží čtyři roky, bude to zázrak,“ zavěštil Král.
Na prvním místě ekonomika, až pak sociálno
Lvi předpokládají svoji voličskou základnu mezi nižší střední vrstvou, zaměstnanci. Tedy velice podobnou jako ČSSD. „Ale také nás budou volit podnikatelé a živnostníci. Tady se budeme podstatně lišit od sociálních demokratů. Naše strana už za první republiky nebyla vyloženě dělnická. Měla hodně malých podnikatelů, inteligence. Tyto vrstvy k nám budou tíhnout,“ myslel si Král.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Oldřich Szaban