Pobodání v Olomouci: Lídr SPD vytáhl migranty

04.02.2019 12:10

V olomouckém parku byl pobodán sedmnáctiletý mladík. Urychleně ho dopravili do nemocnice. Co se vlastně stalo? Mladík mohl schytat až osm bodno-řezných ran. K případu už se vyjádřil místopředseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Radim Fiala, který začal mluvit o migrantech.

Pobodání v Olomouci: Lídr SPD vytáhl migranty
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice
reklama

Reportér televize Prima, který o útoku mladého chlapce informoval na sociální síti Facebook, na úvod poznamenal, že v jednom z olomouckých parků, ve Smetanových sadech,  se nestalo vůbec nic pěkného.

Anketa

Měla by vláda zvýšit daně na tvrdý alkohol a hazard, jak naznačuje premiér Babiš?

78%
22%
hlasovalo: 6243 lidí

„V noci na dnešek tu podle našich informací měli pobodat sedmnáctiletého chlapce. Policie se k tomu vůbec nechce vyjadřovat. „Vyjádření, které jme od nich dostali, byla jedna holá věta, že tu došlo k trestnému činu. Tečka,“ řekl doslova reportér.

Mladík byl odvezen na dětskou kliniku, kde je nyní ve stabilizovaném stavu. „Podle některých zdrojů má až osm bodno-řezných ran,“ doplnil zpravodaj. Není jisté, kolik bylo útočníků, a vůbec není jisté, kdo a proč měl vlastně mladého muže napadnout. „Někdo mluví dokonce o cizincích exotického vzhledu, abych tak řekl,“ doplnil ještě reportér. Tyto informace prý však nikdo nechce potvrdit, dokud nebude jasné, co a proč se stalo. Mohli to být útočníci tmavé pleti, ale to jsou jen dohady, takže bych je vlastně ani neměl říkat,“ zaznělo ještě do kamery.

V policejní svodce prý o tomto incidentu nebyla ani zmínka a i záchranářům bylo doporučeno, aby se k případu nikdo nevyjadřoval.

A zatímco policie mlčí, místopředseda SPD Radim Fiala se rozhodl promluvit. Na paškál si vzal ČSSD. „Obyvatelé hanácké metropole jsou v šoku! V centru Olomouce měla v noci na neděli skupinka cizinců brutálně napadnout a pobodat sedmnáctiletého chlapce. Většina médií o tom ale mlčí! Bude nás zase pan ministr vnitra Hamáček z ČSSD přesvědčovat o tom, že cizinci u nás nepředstavují hrozbu a že je vše v pořádku?“ zeptal se politik.    

„Prý u nás žádní uprchlíci nejsou? Nevím, kdo to byl, kdo vyskákal z kamionu na pražském okruhu. Policisté také odhalili na konci roku v Bojkovicích na Uherskohradišťsku čtyři uprchlíky, kteří uvedli, že jsou z Afghánistánu a Pákistánu. Německé ministerstvo vnitra vydalo zase statistiku, podle které se zvyšuje počet běženců nelegálně překračujících hranice z Česka do Německa. Cizinců je v naší zemi oficiálně více než půl milionu! Ti nelegální ve statistice uvedeni nejsou...“ pokračoval Fiala.

Na adresu ministra vnitra Jana Hamáčka poznanameal, že zřejmě bude dál hájit islám, zatímco SPD bude dál usilovat o to, aby Česká republika zůstala v rukou jejích obyvatel.

Připojil ještě slova olomoucká policejní mluvčí Marie Šafářové, podle které se spekulace o útoku migrantů nepotvrdily. „Kriminalisté pracují s několika vyšetřovacími verzemi, včetně vzájemného napadení ve skupině osob. Prvotní informace, že mladíka napadl cizinec, zřejmě muslim a z rasových pohnutek, se nepotvrdila,“ informovala olomoucká policejní mluvčí Marie Šafářová. Její slova přinesl server Deník.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sk*nku, bude zle. Kalousek to složil a vše se otřáslo

15:02 Sk*nku, bude zle. Kalousek to složil a vše se otřáslo

V Poslanecké sněmovně se dnes poslaneckého mandátu vzdal veterán politického boje v ČR, předseda pos…