Počítačoví piráti napadli KSČM: Jedete na staré kobyle. Skončete to

5. 4. 2012 11:18

Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) patří mezi nejvíce kontroverzní strany u nás. Stále se sice drží na chvostu popularity, ale zároveň je pravidelným terčem útoků a kritiky. Členové této strany si již zvykli na urážky nebo pomalované volební plakáty. Některé útoky však vyvolaly vlnu kritiky i u opozičních stran.

Počítačoví piráti napadli KSČM: Jedete na staré kobyle. Skončete to
Foto: Vojtěch Brtnický
Popisek: Stovky lidí protestovaly v centru Prahy proti dohodě ACTA
reklama

Brněnský předseda a krajský zastupitel KSČM Ladislav Býček nechápe nevraživost některých skupin lidí proti komunistické straně: “Proč někomu překážíme jako parlamentní strana?,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Býček. Poslední útok jej zvláště rozzlobil. Hackeři hlásící se k anonymní skupině Anonymous napadli webové stránky brněnské komunistické strany: “Asi to většina z vás myslí dobře, ale pořád je mezi vámi dost starých soudruhů. Pokud chcete pomáhat lidem, odvrhněte komunistickou stranu stejně jako všechny ostatní strany,“ vyzývala skupina Anonymous na stránkách brněnské organizace KSČM. K výzvě bylo připojeno video se záběry z totalitních dob a ostrou kritikou: “Kam si myslíte, že dojedete na téhle staré a navíc utracené kobyle? To se stále potřebujete schovávat pod nějakou mocenskou skupinou? Navíc tak zdiskreditovanou, jako je KSČ?,“ ptali se hackeři. Býček toto okomentoval pro ParlamentníListy.cz: “Jednání této skupiny užívající název "Anonymous“ je projevem drzosti a více méně projevem nadřazenosti, umíme víc a jsme nedotknutelní - nepoznatelní. Bojte se nás.“

Politolog: Zvláštní, že hackery zajímá KSČM

Politologa Martina Bastla zaujalo, proč se vůbec skupina Anonymous zabývala KSČM: “Je zajímavé, že čeští hackeři skupiny Anonymous, pokud to vůbec byli oni, cítili potřebu se vymezit proti komunistům. Myslím, že tam není žádná zásadní spojitost s tím, čím se to hnutí zabývá v globálním měřítku. Osobně bych jako hlavni důvod viděl v potřebě po útoku na ODS vyrovnat skóre, aby nebyli považováni za nepřítele jen jedné politické strany a příznivcem strany druhé,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Bastl. Býček zvažuje trestní oznámení: “Zvažujeme trestní oznámení, nikoliv diskuzi se stíny. Má cenu vůbec ztrácet čas technickými opatřeními, když je oni, stavíc na jejich vysoké profesionalitě, stejně překonají. Jim asi nic není svato, a když si umanou, tak se znovu projeví. Snad sami dostanou rozum a opustí tuto cestu,“ uvedl Býček. Chybu však vidí také v chování státních institucí: “Má tato značně rozháraná a zneklidněná společnost dostupné prostředky, jak dodržet pravidla morálky, slušnosti a nepoškozování či omezování práv jiným? Jistá mluvčí státní instituce mi sdělila, že o tom vědí a čekají na podnět! Inu vědět a nekonat je zajímavý výklad. Naši právníci se s tímto budou muset vypořádat,“ uvedl Býček.

Matonohová z TOP 09: Ideologie KSČM je nebezpečná

Přestože je KSČM trvale opoziční stranou, útok na ni odsoudily i jiné politické strany: “Pozměňování webových stránek hackery hodnotím jednoznačně negativně a to bez ohledu na to, kdo je postiženým. Já osobně odsuzuji činnost KSČ za totality, stejně tak vnímám i současnou ideologii její nástupkyně KSČM jako nebezpečnou, ale myslím, že by vše mělo probíhat v rámci slušnosti a ústavnosti. Taky se mi nelíbí, že na jedné straně je KSČM demokratickými stranami odsuzována, a přitom velmi často, zejména ČSSD společně s ODS, rády a čile s KSČM (skrytě) spolupracují. Pokud by se lidé i ostatní politické strany od KSČM jasně distancovaly, webové stránky by zajímaly jen minimum lidí a přestaly by být zajímavé i pro hackery,“ uvedla pro ParlamentníListy.cz Irena Matonohová za TOP 09.

Bastl zhodnotil vliv komentáře skupiny Anonymous na voliče: “Osobně si myslím, že už je to passé. Staří soudruzi, o kterých tam byla řeč, jsou bezpochyby úplně všude, nejen v KSČM, protože členy KSČ bylo přes 1,5 miliónů lidí. Ale na část veřejnosti to pořád ještě může mít vliv, o tom není pochyb,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Bastl. Býček chování skupiny Anonymous hodnotí vážněji: “Jistě jim již nejde jen o recesi. Situace je vážná a nic nelze brát na lehkou váhu. S čím příště přijdou a co spustí či chtějí spustit?,“ obává se Býček.


Skupina Anonymous má mezi lidmi také příznivce: “Jsou to šikulky,“ ohodnotil útok na komunisty uživatel internetu Petr Skála. Anonymous se řadí mezi anonymní a na sobě nezávislé nehierarchické hnutí, která napadá webové stránky a vyzývá k demonstracím. Ve světě se tato skupina proslavila útokem na servery FBI nebo Bílého domu. U nás napadla, mimo KSČM, také servery vlády a ODS.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Irena Ševelová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

21:29 Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

Český rozhlas pátral po tom, jak se mladým lidem shání vlastní bydlení. „Je to hrozně nespravedlivý,…