Podívejte se, kdo financuje prezidentské kandidáty. Třeba Pavlu Fischerovi chodí vysoké částky z ciziny

12. 11. 2017 10:01

Celkem devět kandidátů se utká v boji o Hrad, zbytek byl vyřazen ministerstvem vnitra, jelikož nesplnili podmínky a neodevzdali dostatečný počet podpisů občanů ani zákonodárců. Nejvíc peněz na kampaň dostal kandidát Jiří Drahoš, nejméně producent Petr Hannig.

Podívejte se, kdo financuje prezidentské kandidáty. Třeba Pavlu Fischerovi chodí vysoké částky z ciziny
Foto: Vít Hassan
Popisek: Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš

Expremiér Mirek Topolánek dostává od lidí tisícovky a navíc mohl dostat pokutu půl milionu za to, že ještě neregistroval svůj účet na dohledovém úřadu. Outlý ale řekl, že úřad k takovým opatřením nepřistoupí. Na účtu kontroverzního Topolánka bylo včera něco přes sto tisíc. Za to Miloš Zeman si podle informace serveru Novinky.cz pohoršil, dostává totiž haléře s kritickými vzkazy.

Jednoznačně nejvíc peněz od sponzorů dostává zmiňovaný bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Ve čtvrtek přistál na jeho účet jeden milion korun od sponzora KDU-ČSL, developera Luďka Sekyry. Drahoš dostává velké množství desetitisícových a statisícových darů. Zůstatek jeho účtu činil v pátek přes deset milionů.

U bývalého velvyslance ve Francii Pavla Fischera, kterému přistál dar téměř 1,5 milionu korun od německé poradenské investiční firmy Fontis Family Office a téměř sedm set tisíc ze švýcarského účtu s podpisem Kaete und Karolin, se tok peněz značně rozproudil. Zůstatek jeho účtu tak v pátek činil přes 3,2 milionu.

VÍCE O KANDIDATUŘE PAVLA FISCHERA

Vratislav Kulhánek zase dostává dary spíše od svého mecenáše a zakladatele ODA Pavla Sehnala. Ten mu poslal celkem už pět milionů korun. Skromně se tvářící Michal Horáček, který od začátku tvrdil, že si bude kampaň platit výhradně sám, podle transparentního účtu tak skutečně činí. Pro kampaň měl v bance v pátek vyčleněno 3,6 milionu korun.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maláčová má problém. Rodiče podepisují tuto petici. A ta raketově narůstá

21:11 Maláčová má problém. Rodiče podepisují tuto petici. A ta raketově narůstá

Vyšší rodičovská pro současné rodiče nebude. Ministryně práce Maláčová slibovala, ale koalice její n…