Podivná studia policejního prezidenta. Červíček prý opsal bakalářskou práci

19.10.2013 9:31

Plukovník Martin Červíček má být zanedlouho povýšen na brigádního generála. Teď ale bulvární deník Blesk našel materiály, které zpochybňují úroveň jeho studia na Policejní akademii v Praze. Červíček měl opsat velkou část své bakalářské práce.

Podivná studia policejního prezidenta. Červíček prý opsal bakalářskou práci
Foto: hns
Popisek: Martin Červíček
reklama

Červíčkově bakalářské práci Zásady řízení ochrany státních hranic a jejich uplatňování se věnoval portál Odevzdej.cz, který k odhalování plagiátů používá také Univerzita Karlova. Ze srovnání, ke kterému se Blesk dostal, vyplývá, že se práce současného policejního prezidenta podobá skriptům jejího vedoucího Bedřicha Rodovského.

Podle posudku z akademie je práce v pohodě, tvrdí Pecina

Na skripta Červíček odkazuje v seznamu použité literatury na konci práce. V textu se ovšem nachází dlouhé pasáže ze skript, na které neupozorňuje uvozovkami ani odkazem. V jednom případě se věta ze skript vyskytuje v bakalářské práci i s původní chybou v gramatice.

„Mám posudek z policejní akademie, skutečně je v pohodě. Práci jsem neviděl,“ napsal Blesku ministr vnitra v demisi Martin Pecina. Také policejní šéf Červíček popřel, že by s jeho 13 let starou prací bylo něco v nepořádku.

Profesor považuje práci za plagiát a Červíčkovi by odebral titul

„Bakalářskou práci jsem zpracoval podle předešlé právní úpravy, rozhodně se nejedná o plagiát,“ ohradil se. Poukázal také na to, že o ukončení jeho studia rozhodovala komise, která vše posuzovala.

Profesor Jaroslav Vostatek, vedoucí katedry veřejné ekonomiky na Vysoké škole finanční a správní, je ovšem jiného názoru. „Jde nepochybně o plagiát, porušení autorských práv ve velkém rozsahu. Je zřejmá nízká úroveň práce – vlastně nic neřeší, jde jen o převyprávění skript,“ řekl Blesku. Dodal, že by to bylo na odebrání titulu, což ovšem neumožňuje zákon.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Klaus ml. myl hlavy poslancům: Vy to kritizujete, a zároveň to chcete přijmout? Jde o zlepšovák z Bruselu

21:28 VIDEO Klaus ml. myl hlavy poslancům: Vy to kritizujete, a zároveň to chcete přijmout? Jde o zlepšovák z Bruselu

„Necítíte se lehce schizofrenně?“ obrátil se na poslance šéf Trikolóry Václav Klaus ml. a vyčetl jim…