Podivné hlasování na Eurovizi, kde vyhrála Ukrajina. Celkem u šesti zemí, Rumunsko si stěžuje

16.05.2022 22:30

Nad vítězstvím ukrajinské skupiny Kalush Orchestra v mezinárodní pěvecké soutěži Eurovize panují velké rozpaky. Rumunská televize se ohradila proti rozhodnutí organizátora klání, který anuloval hlasy rumunské poroty kvůli údajným nesrovnalostem a přidělil je ukrajinské hudební skupině Kalush Orchestra. Ta o víkendu finále letošního ročníku klání Eurovize vyhrála. Informovala o tom agentura EFE, podle níž anulování hlasů rumunské poroty nebylo jediné, informují o tom Novinky.

Podivné hlasování na Eurovizi, kde vyhrála Ukrajina. Celkem u šesti zemí, Rumunsko si stěžuje
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Rumunská vlajka

„Překvapilo nás, že výsledek hlasování rumunské poroty nebyl započítán,“ oznámila rumunská televize TVR v neděli v prohlášení. Uvedla rovněž, že od pořadatele soutěže z Evropské vysílací unie (EBU) nedostala vysvětlení tohoto kroku.

Původní zdroj ZDE.

Rumunská porota dala maximální počet bodů (12) soutěžícímu z Moldavska, ale EBU rozhodla její hlasování anulovat a přidělila všech dvanáct bodů Ukrajině. To u některých Rumunů vzbudilo podezření, že anulování bylo záměrné, aby vyhrála Ukrajina, uvedla EFE.

Rumunská televize si rovněž stěžuje, že rumunské moderátorce večera byl odepřen vstup do hlavního vysílání Eurovize, aby mohla ohlásit rumunské hlasování.

EBU v noci ze soboty na neděli v prohlášení uvedla, že zaznamenala určité nesrovnalosti v hlasování šesti zemí ve druhém semifinále a finále. Nesdělila ale, o které země šlo. Podle serveru Romania-Insider šlo kromě Rumunska o Ázerbájdžán, Gruzii, Polsko, San Marino a Černou Horu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

8:47 Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

Senát zkritizoval veřejného ochránce práv Stanislava Křečka za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíků…