Podporovatelka Klinikářů proti „strážcům“ prázdných domů. Strhla se rvačka. Anarchisté už si domy značkují

01.02.2021 20:30 | Zprávy
autor: tle

Podporovatelka zrušeného sociálního centra Klinika novinářka Apolena Rychlíková zaútočila v diskusi na stránku Prázdné domy. Stránka totiž pomohla majiteli zabezpečit nemovitost a vyhnat lidi, kteří ji obsadili, a dokonce založili požár. „Co to je za řešení? Ti lidé, kteří tam chodili, velmi pravděpodobně neměli kam jít,“ napsala do diskuse. Prý neznají realitu. Hrozí v Praze obsazování budov squatery?

Podporovatelka Klinikářů proti „strážcům“ prázdných domů. Strhla se rvačka. Anarchisté už si domy značkují
Foto: Karel Šebesta
Popisek: Dům na Seifertově ulici, o který se zajímají "klinikáři"

Jsou to již více než dva roky, co bylo exekutorem vyklizené autonomní sociální centrum squat Klinika. Potom, co klinikáři zanechali úklidové službě velkou porci práce, tak dva roky nebyli slyšet. Nyní ovšem plánují s dalšími squatery další akci. 12. ledna sdílela Anarchistická federace tuto výzvu, doplněnou o video, ve kterém tvrdí, že je „na čase obsadit nové Kliniky a nové Milady a nové Ladronky“ a „vrátit tak městu to, co mu stát násilně vzal“.

„V obsesi vlastnit majetek bez ohledu na jeho použití byla zničena místa pro sociální spravedlnost. Je proto třeba vytvářet nové otevřené domovy pro dobrovolné aktivity překračující hranice ideologií i tržního světa,“ tvrdí anarchisté. A na videu je vidět, jak v rytmu techna vylepují nápisy jako „Obsaď a žij“ nebo „Vyvlastnit!“ či „Nenechme prázdné domy prázdným lidem“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…