Podrobnosti o vrahovi z Egypta: Byl to prý fanatický muslim. Vraždil ženy, které byly na veřejnosti bez manžela a dokonce svlečené

17.07.2017 15:36

Osmadvacetiletý muž, který v pátek zaútočil na turistky v egyptském letovisku Hurghada, vyznával právo šaría. Informaci potvrdil vyšetřovatelům během výslechu. Zprávu přinesl server Novinky.cz.

Podrobnosti o vrahovi z Egypta:  Byl to prý fanatický muslim. Vraždil  ženy, které byly na veřejnosti bez manžela a dokonce svlečené
Foto: 4ever.sk
Popisek: Egypt, ilustrační foto
reklama

Muž, jenž žil před časem několik měsíců v Saúdské Arábii, při svém pátečním útoku zabil dvě Němky (56 a 65 let) a zranil mimo jiné také jednu Češku. Jak uvedl vlivný egyptský list Aš-Šurúk, útočník vyznával ideologii blízkou Islámskému státu. 

Odvolával se prý na islámské právo šaría, kdy ženy nemají právo vycházet ven bez doprovodu manžela, bratra či otce. Na veřejnosti pak mají být pouze zahalené. I přesto prozatím egyptská prokuratura nepotvrdila, zda šlo o terorismus. Podle jejích slov je na takovéto rozhodnutí zatím příliš brzy. 

Agentura DPA pak uvádí, že muž dle egyptské tajné služby jednal na příkaz Islámského státu, jenž vybízel k zabíjení cizinců. Výzva se měla objevit na internetu. Zatím se však nepotvrdilo ani to, že by byl útočník ve styku s Islámským státem.

Sousedé uváděli, že muž, jenž studoval ekonomii, nebyl členem žádné politické nebo teroristické skupiny. Do Hurghady dorazil v pátek ráno autobusem a sháněl prý práci. Nůž, jímž odpoledne vraždil, si pořídil prý na místě. 

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A kdy ten návrh dáte?“, „Je to důležité?“, „Je. Pro mě jo!“ Moderátorka ČT v osobním souboji s Benešovou

20:11 „A kdy ten návrh dáte?“, „Je to důležité?“, „Je. Pro mě jo!“ Moderátorka ČT v osobním souboji s Benešovou

Počet potvrzených mutací delta v Česku roste, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) chce dál n…