Pohlaví v občance je podle Pirátů diskriminační. „Tak na tohle už fakt člověk neví, co by měl říct," uvedl Okamura

17.05.2021 12:53 | Ze sítí

V rámci projednávání zákona o občanských průkazech na půdě sněmovního Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj navrhl minulý týden pirátský poslanec Ondřej Profant vypuštění údaje o pohlaví držitele z občanských průkazů z důvodu lepší ochrany osobních údajů. „Ulehčilo by to prý život trans a nebinárních lidí. Tak na tohle už fakt člověk neví, co by měl říct,“ ulevil si na sociální síti předseda SPD Tomio Okamura.

Pohlaví v občance je podle Pirátů diskriminační. „Tak na tohle už fakt člověk neví, co by měl říct," uvedl Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama
Pro něj je hlavně nepochopitelné, že v dnešní době, kdy má spousta lidí ekonomické problémy, Piráti řeší takové záležitosti. A nejsou ale sami. „A podporují je v tom například i sluníčkářští poslanci jako Jiří Dolejš z KSČM či Dominik Feri z TOP 09. Hnuti´ SPD bude hájit normální svět a v normálním světě, když se někdo narodí, tak má budˇ pindíka, nebo pipinku,“ uvedl Okamura. 
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR
 
„Šílená neomarxistická genderová ideologie tvrdí, že pohlaví je sociální konstrukt (a je libovolně volitelné a měnitelné), nikoli biologická danost. Sociální inženýři pak chtějí, aby si chlapci hráli s panenkami, nosili šatičky a v dospělém věku, aby snad kojili či rodili děti. To je proti přírodě i proti zdravému rozumu. Nemyslíte? A nyní genderisté dokonce tvrdí, že existuje 100 pohlavních identit… A proč ne rovnou 1000? A proč ne 10 000?“ dodává. 
 

Anketa

Mělo by dětem být dovoleno sundat ve škole roušky?

94%
3%
3%
hlasovalo: 6812 lidí
Podle politika SPD existují dvě pohlaví – muž a žena. Ostatní jsou problémy s identitou. A manželství a rodinu mohou založit jen muž a žena. „Vůči těmto lidem s odlišnými preferencemi máme mít soucit, jejich životní styl se ale nesmí stát pro společnost normou či vzorem k obdivu,“ uvedl Okamura.
 
Sám však přiznává, že sexuální orientace je soukromou záležitostí každého. Hnutí SPD odmítá perzekuci homosexuálů či transsexuálů, mají právo na stejné občanské svobody jako ostatní občané. Podle hnutí SPD je ale základem státu tradiční rodina, ve které táta s mámou vychovávají děti a ta si od státu zasluhuje všestrannou podporu a ochranu. 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jágr je chytřejší než oni. Udeřilo. Známý lékař odmítl řvoucí dav

22:04 Jágr je chytřejší než oni. Udeřilo. Známý lékař odmítl řvoucí dav

Lékař a komentátor Jan Hnízdil se zastal hokejisty Jaromíra Jágra, na kterého se snesla vlna kritiky…