Funkce poradce pro národní bezpečnost byla vytvořena od 1. ledna, Pojar je v ní tedy šestý den. Co vše stihl?
„Několik porad, řešili jsme Ukrajinu, řešili jsme otázky modernizace armády, řešili jsme spolupráci a systém fungování Vojenského zpravodajství, kde včera byl na návštěvě premiér. Byli jsme na návštěvě resortu zahraničí, kde jsme děkovali za předsednictví a bavili jsme se o tom, jakým způsobem na předsednictví navázat tak, abychom lépe a koordinovaně chránili a bránili naše zájmy, abychom si je vůbec definovali,“ poznamenal Pojar.
Kdo by hájil ČR před Bruselem lépe?Anketa
Jakým způsobem může jeden člověk v této pozici ovlivnit, jestli všichni ministři, kteří mají kontakty se zahraničím, budou mluvit stejným jazykem?
„Tak jeden člověk to může ovlivnit tak, že se bude snažit to dělat co nejlépe a že mu bude nasloucháno a že bude přesvědčivý. A zároveň tam je samozřejmě asi 15 lidí na Úřadu vlády, kteří v tom útvaru, v tom odboru bezpečnostních politik, což je jakýsi útvar národního bezpečnostního poradce, pracují, došlo tam k přeskupení různých útvarů na Úřadu vlády, takže to není, že by se nabíralo 15 nových lidí... A ti mají na starosti jednotlivé agendy a samozřejmě dávají dohromady ten obsah,“ řekl Pojar a dodal, že se zdravým selským rozumem se dá zkrátka udělat ledacos.
Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
autor: vef