Pojišťovny ždímají lidi o peníze, tvrdí zástupce unie poradců

08.05.2015 10:14

Na finančním trhu již delší dobu budí pozornost novela jinak nenápadného zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích a snaha pojišťoven propašovat do něj zastropování odměn svých dodavatelů. Po několika nezdarech je prý na řadě úspěch, sdělil ParlamentnímListům.cz Jan Šindelář, zástupce Unie společností finančního zprostředkování a poradenství.

Pojišťovny ždímají lidi o peníze, tvrdí zástupce unie poradců
Foto: tan
Popisek: Jiří Šindelář, Unie společností finančního zprostředkování a poradenství

Abychom se v problematice lépe zorientovali, jeden příklad za všechny: v letech 2003-2006 organizovala jedna pojišťovna konverzi starých pojistek s vysokým garantovaným úrokem na nové, „výhodnější“ s garantovaným úrokem cca třetinovým. Tato akce se dotkla minimálně 300 tisíc pojistných smluv, přičemž výsledkem bylo mnoho miliard přesunutých ze zisků klientů do zisku pojišťovny, díky nižšímu úročení nových pojistek. "Zastropování odměn zaměstnanců pojišťoven, přes které takovéto akce mohou nerušeně dále pokračovat, ale nikdo nenavrhuje. Pozoruhodné, že?" konstatuje Šindelář.

Právě toto přepojišťování ve prospěch klienta podle Šindeláře velkým pojišťovnám vadí nejvíce a to má být skutečným cílem „pozměňováku“ s regulací provizí: zakonzervovat trh, na kterém budou moci historicky velké pojišťovny nerušeně „ždímat“ své klienty.

"Je to zvláštní svět, kde se pod dojmem zkreslených „fakt“ přistupuje k cenové regulaci, ničící legitimní podnikání jedné skupiny firem, často malých rodinných podniků, ve prospěch zisků druhé strany, mamutích pojišťovacích koncernů," uvádí zástupce Unie společností finančního zprostředkování a poradenství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus a kreatura. Po pěsti dostal Jakl Fendrychem. Jak to bylo s útokem v metru?

15:06 Hnus a kreatura. Po pěsti dostal Jakl Fendrychem. Jak to bylo s útokem v metru?

Komentátor Martin Fendrych se pustil do Ladislava Jakla, bývalého tajemníka prezidenta Václava Klaus…