Pokud to Kalouskovi dojde... Novinář Best varuje Zemana i ODS

17.07.2013 21:40

Novinář amerického původu Erik Best tvrdí, že rozhodnutí Nejvyššího soudu ve prospěch tří zadržených exposlanců ODS může znamenat pohromu pro prezidenta Miloše Zemana. Nyní prý záleží hlavně na exministru financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09), píše novinář na svých webových stránkách Fleet Sheet.

Pokud to Kalouskovi dojde... Novinář Best varuje Zemana i ODS
Foto: Petr Merta
Popisek: Erik Best, americký novinář

Podle Bestova komentáře hrozí "zosnovanému prezidentskému převratu" Miloše Zemana zhroucení. A důležitým aktérem je prý exministr financí. "Mnoho nyní závisí na tom, jak dobře si Miroslav Kalousek dokáže v duchu zrekonstruovat události kolem udělení pozic ve státních firmách dotyčným třem poslancům. Pokud si je Kalousek jistý, že pikle s Petrem Nečasem kul na půdě Poslanecké sněmovny, a tudíž spadaly do nově definovaného rozsahu poslanecké imunity, Damoklův meč, který se nad ním pohupoval, na jeho hlavu nedopadne," vysvětluje svůj názor novinář.

Pomsta Zemanovi

Pokud totiž bude místopředseda TOP 09 zbaven strachu ze ztráty imunity, může klidně podpořit předčasné volby a zasadit tak ránu nejen Zemanovi, ale zároveň i svému rivalu na pravici - občanské demokracii.

"Pro Kalouska bude zřejmě nejvýhodnější při dnešním hlasováním o rozpuštění Poslanecké sněmovny získat několikadenní odklad, aby mohl najít nejlepší způsob, jak se Zemanovi pomstít," uzavírá Best.

  • Celé znění Bestova komentáře čtěte ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

20:43 Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

Předseda Pirátů Ivan Bartoš zavítal do internetové televize XTV. Zpovídala ho tu bývalá česká europo…