Pokud vůbec nic nezákonného neprovedete, což je i můj případ, tak nastává něco, co se velmi špatně popisuje, říká Alena Vitásková

3. 11. 2017 12:15

Bývalá šéfka ERÚ promluvila v rozhovoru pro Security magazín o svém nově založeném Institutu Aleny Vitáskové, o tom, jak ji a její okolí poznamenalo trestní stíhání, ale nebála se zhodnotit ani nové vedení ERÚ.

Pokud vůbec nic nezákonného neprovedete, což je i můj případ, tak nastává něco, co se velmi špatně popisuje, říká Alena Vitásková
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Pořad Horké téma s Alenou Vitáskovou
Alena Vitásková založila začátkem září Institut Aleny Vitáskové, který se má zabývat ochranou a podporou lidských práv a svobod. Institut má dvě sekce, jedna se bude zabývat lidskými právy v Česku, druhá bude mít přesah i do zahraničí. „Důvodů, proč jsem založila Institut, bylo hned několik. Ten hlavní je pokračování v tom, co jsem se snažila dělat po celý svůj pracovní život, což je více než 43 let. Být prospěšná společnosti. V každé pozici jsem vykonávala svoji práci svědomitě s cílem vytvářet lepší podmínky pro náš společný život,“ řekla pro Security magazín Vitásková. 
 
Alena Vitásková se také v rozhovoru zmínila, jak její život a život jejích příbuzných ovlivnilo trestní stíhaní. „Když něco provedete, tak musíte počítat s tím, že můžete být potrestán. Ale pokud vůbec nic nezákonného neprovedete, což je i můj případ, tak nastává něco, co se velmi špatně popisuje. Zmar, bezpráví, opovržení, smutek, žal, beznaděj, nenávist, zloba, vztek. Život vám utíká mezi prsty, vy jen platíte advokáty, chodíte po výsleších, soudech, lékařích. Lékařích proto, že obvykle to vaše zdraví nevydrží. Pochopí pouze ten, kdo něco podobného prožil,“ řekla pro Security magazín a následně se zamyslela nad tím, zda se u nás může poctivý občan cítit vůbec bezpečně. „Pokud se nedostane do cesty novodobé mafii a jejím zájmům, tak se vcelku může cítit bezpečně. Chci jen upozornit, že dostat se do cesty ZLU můžete, ani nevíte jak. Třeba jen proto, že nějaký „lump“ potřebuje na někoho hodit svoji zlodějnu, svůj osobní zločin. Pokud má dobré „známé“, tak je to brnkačka. Můj Institut se zabývá právě takovými případy. Koluje takový vtípek: „Musíte mít svého policajta, státního zástupce a soudce“, pak můžete všechno, tím konkrétně myslím tzv. hodit svůj zločin na nevinného,“ dodala Vitásková.
 
Po jejím odchodu z ERÚ, přišlo nové pětičlenné vedení v čele s předsedou Vladimírem Outratou. Podle magazínu má již teď odborná veřejnost náznaky, že se nebude jednat o úplně nejlepší řešení. „Na hodnocení práce nového vedení ERÚ, tj. členů Rady je ještě příliš brzy. Ráda bych se tomuto tématu vyhnula, ale bohužel nemohu. Absolutní amaterismus některých členů souvisí s jejich neschopností řídit, velmi slabými odbornými znalostmi a v neposlední řadě zbabělostí. Pokud má kontinuita řízení spočívat v tom, že ze zásady vše rozbiji, a to ještě dříve než se s chodem úřadu seznámím, nemohu to komentovat jinak. A to snad jen proto, že to fungovalo a že to nastavila Vitásková se svým pracovním týmem. Tak to pak o kontinuitě máme opravdu rozdílné názory,“ uvedla pro Security magazín Vitásková.  
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Barbora Richterová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

14:57 Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

Po neúspěchu Alexandry Udženiji ve volbě prvního místopředsedy ODS zavládl na víkendovém kongresu ne…