„Přijmeme to, čemu říkáme akční plán připravenosti s cílem jednat rychle v tomto naprosto novém bezpečnostním prostředí v Evropě. Už máme jednotky rychlého nasazení. Nyní je naším úmyslem vypracovat v rámci těchto jednotek úderné síly, které by byly velmi rychle připraveny. K tomu budeme potřebovat nějaké základny v hostitelských státech. Důsledkem je, že v budoucnosti bude NATO na východě viditelnější,“ předestřel Rasmussen britskému levicově orientovanému deníku The Guardian plány Severoatlantické aliance.
Na vytvoření trvalých vojenských základen tlačí zejména Polsko a Pobaltské státy, jež se cítí ohroženy mocenskými choutkami Vladimira Putina. Na jejich stranu se již údajně přidaly Spojené státy americké a Británie. Do tábora odpůrců patří například Francie, Itálie a Španělsko. Němci nechtějí Rusko zbytečně provokovat a tak se svým rozhodnutím váhají.
Celý text k přečtení ZDE.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: luš