Polib si, Macrone? Karanténa v Paříži: Lidé nakupují, klábosí, shlukují se, bez roušek. Na policisty kašlou. Doslova

19.03.2020 14:25

Zatímco Češi, Moravané a Slezané většinou dodržují karanténní nařízení vyhlášená vládou. Andreje Babiše (ANO), mnozí obyvatelé francouzského hlavního města Paříže obdobná nařízení francouzského prezidenta Emmanuela Macona zcela ignorují. Server Breitbart přinesl zprávy o tom, jak se Pařížané vysmívají policii, když je žádá, aby se rozešli do svých domovů.

Polib si, Macrone? Karanténa v Paříži: Lidé nakupují, klábosí, shlukují se, bez roušek. Na policisty kašlou. Doslova
Foto: wikipedia
Popisek: Francouzská vlajka.
reklama

V pondělí večer francouzský prezident Emmanuel Macron promluvil k národu a vyzval všechny, aby se na 15 dní uchýlili do karantény, v maximální možné míře zůstávali ve svých domovech a pomohli alespoň zpomalit, když ne zcela zastavit významný nárůst nemocných, které napadl koronavirus.

Zprávy z regionů naznačují, že většina Francouzů vyslyšela apel svého prezidenta a lidé zůdtáváají doma. V Některých čtvrtích hlavního města Francie Paříže je to však zcela jinak. Tady v některých částech města lidé nařízení prezidenta zcela ignorují, shlukují se na tržištích, nakupují a bezstarostně spolu klábosí. Občas nemají na obličeji ani roušku.

Lidé zcela přehlížejínařízení svého prezidenta např. v 18 odvodu města Paříže. Dokládají to fotografie novináře Simona Louveta uveřejněné na sociální síti Twitter. V některých čtvrtích nejsou dodržována žádná bezpečnostní pravidla. To je i případ Château-Rouge, Paříž 18. Lidé nezachovávají odstupy ve frontách, ulice jsou přeplněné jako v normální den,“ napsal k jednou z uveřejněných videí Louvet.

 

 

Někteří lidé  nosí venku alespoň šálu omotanou kolem úst, ale je jich menšina.

Když se situaci pokoušeli řešit policisté a vyzvali lidi, aby se co nejrychleji rozešel do svých domovů, narazili na nezájem, ignoranci a občas i aktivní odpor. Jedna z žen začala před policisty demonstrativně kašlat a sdělila policistům „mám koronavirus, chytíte to ode mě“.

„Lidé si neuvědomují nebezpečí, protože nevidí umírat pacienty s koronavirem. Až budou umírat doma, budou plakat,“ poznamenaljeden z frustrovaných policistů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Východ, nebo Západ? Lidé poslali Fialu z ODS... Jinam

12:36 Východ, nebo Západ? Lidé poslali Fialu z ODS... Jinam

Petr Fiala na Facebooku varoval, aby se z Česka nestala nevzdělaná východní kolonie, která by byla „…