Policejní útvar chce speciální tajné vybavení za 9,5 milionu

02.12.2016 13:13

Policejní útvar zvláštních činností, který se zaměřuje například na sledování lidí, chce nakoupit speciální vybavení za 9,5 milionu korun. Dvě zakázky se uskuteční v nejnižším vyhrazeném stupni utajení, a tak k nim není možné získat podrobnosti. Vnitro bude o zakázkách v pondělí informovat vládu, píše ČTK.

Policejní útvar chce speciální tajné vybavení za 9,5 milionu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

První policejní zakázka za odhadovanou cenu přes 3,9 milionu korun se týká serverů a komponentů pro sledovací systém. Druhá za 5,6 milionu korun přenosu obrazu. „Při nerealizaci této veřejné zakázky by byla ohrožena akceschopnost policie. Útvary s celorepublikovou působností by nemohly vykonávat své zákonné povinnosti a požadavky orgánů činných v trestním řízení, které jsou nařízeny soudem,“ stojí v informačních podkladech pro vládu.

Zakázky mají výjimku ze zákona, se kterou souhlasil Národní bezpečnostní úřad. K dodání techniky, která není v běžném prodeji, budou vyzvány firmy s bezpečnostní prověrkou. Podpis smlouvy by se měl uskutečnit ještě v prosinci, uvádějí podklady pro vládu.

Útvar zvláštních činností spadá pod kriminální policii. Jeho detektivové dělají odposlechy, záznamy telekomunikačního provozu či sledují osoby. Jde o jediný policejní útvar, který může v Česku takové věci dělat.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…