Policie jde po majetku lidí kolem Rittiga. Ti se ho snaží narychlo přepsat

08.03.2014 7:20

Vyšetřovatelé začali obstavovat majetky minimálně tří Rittigových spolupracovníků. Stíhaní se ovšem na poslední chvíli snaží nemovitosti vyvést z dosahu policie. S informacemi přichází Lidové noviny, které na to narazily při mapování majetku podnikatelů a advokátů v kauze tunelování pražského dopravního podniku.

Policie jde po majetku lidí kolem Rittiga. Ti se ho snaží narychlo přepsat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní zásah ve vile Ivo Rittiga

Podle informací LN se obstavení majetku netýká samotného Iva Rittiga, ale pouze jeho spolupracovníků. Jde o podnikatele Petra Kmetě, Jana Janků a Rittigova právníka Marka Stubleyho. Zabavení majetku má zajistit to, že pokud budou v budoucnu zmínění odsouzeni, prodeje jejich nemovitostí by měly splatit škodu způsobenou dopravnímu podniku.

Podle novin se ale například Stubley snaží majetek převést na manželku. Vlastní hned několik bytů v okolí Prahy. U některých nemovitostí nelze z katastru zjistit,  zda policisté přišli s plombou včas. Policisté už obstavili dům v Čelákovicích a rozsáhlé pozemky i šéfovi papírny Janků. Protikorupční policie šáhla i na pozemky v Golčově Jeníkově Petra Kmetě.

Čtvrtým obviněným v kauze údajného úniku informací z Bezpečnostní informační služby (BIS) je advokát David Michal z kanceláře MSB Legal. Ten má rodinný dům napsaný na rodiče, a tak je na něj policie krátká. Stejně tak policie podle informací LN nedosáhne na majetky Ivo Rittiga, který v Česku papírově žádné nemá.

Lobbista Rittig a advokát Michal byli nedávno společně s dalšími dvěma lidmi obviněni z praní špinavých peněz v kauze jízdenek pro pražskou městskou hromadnou dopravu. Na údajné tunelování pražského dopravního podniku ve spojitosti s Rittigem v minulosti upozornil Nadační fond proti korupci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…