Policie obvinila bývalého starostu Prahy 1 za TOP 09 Lomeckého. A nejen jeho

17.06.2019 16:48 | Zprávy
autor: mp

Policie obvinila kvůli prodeji městských bytů v Praze 1 přes 30 lidí. Jsou mezi nimi zejména členové bývalého vedení městské části včetně někdejšího starosty Oldřicha Lomeckého a jeho zástupce Daniela Hodka a čelí obvinění, že jako zastupitelé hlasovali pro prodej bytů za nižší než obvyklé ceny. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy.cz. Zprávu převzala ČTK.

Policie obvinila bývalého starostu Prahy 1 za TOP 09 Lomeckého. A nejen jeho
Foto: praha.eu
Popisek: Úřad Městské části Praha 1

Podle znaleckého posudku, který si policie objednala, bylo pod cenou prodáno více než 20 bytů, a vznikla tak škoda za zhruba 40 milionů korun.

Státní zástupce ani policie nechtěli obvinění komentovat. Podle serveru to může souviset s tím, že si dokument o zahájení trestního stíhání nepřevzali ještě všichni obvinění. Lomecký a Hodek uvedli, že o obvinění zatím nic nevědí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Svoboda slova

Kde byla vaše podpora svobody slova, když jste vypínali weby nebo když útočíte na ty, co vyjádří svůj názor a nazýváte je třeba svoločí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Je to tu: „Vyjděte do ulic za Českou televizi.“ Výzva

11:12 Je to tu: „Vyjděte do ulic za Českou televizi.“ Výzva

Ministr kultury Ota Klempíř v koaliční vládě ANO, Motoristů a SPD oznámil, že se ruší dlouhé roky fu…