Policie obvinila podnikatele Savova v kauze daňových úniků

28.05.2014 11:31 | Zprávy
autor: vam, čtk

Policie obvinila podnikatele Františka Savova v kauze nadměrných odpočtů daně z přidané hodnoty. Trestní stíhání proti němu je vedeno jako proti uprchlému. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz, kterému to potvrdil advokát Vít Široký. Policie po Savovovi pátrá od letošního 13. března. Podle médií bylo v kauze daňových úniků ve výši přes 700 milionů korun obviněno celkem deset lidí. O koho se jedná, ale zatím není jasné.

Policie obvinila podnikatele Savova v kauze daňových úniků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní zásah, ilustrační foto

Kauza souvisí se zátahem protikorupční policie z loňského září, kdy detektivové prováděli domovní prohlídky a zasahovali i v Praze 5 - Košířích, kde sídlí mimo jiné tiskárna Europrint, redakce deníku E15 a týdeníku Euro z vydavatelství Mladá fronta, které Savovovi patří. Zásah se však podle policie netýkal vydavatelství ani žurnalistické činnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co by měl Babiš udělat, abyste byli spokojení?

Mě to přijde tak, že ať by udělal cokoliv, tak stejně budete mít nějaký problém. A kdyby bylo ANO bez Babiše, tak byste se na něj dívali jinak a třeba s ním i spolupracovali? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

17:55 „Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

Ukrajina opět čelí kolonám na svých hranicích. Na rozdíl od prvních dnů po vypuknutí ruské invaze se…