Policie obvinila poslance Novotného a Borku v dotační kauze

25.07.2017 11:55 | Zprávy
autor: mp

Policie obvinila poslance Josefa Novotného (za ČSSD) a Jaroslava Borku (KSČM) v případu údajných machinací s dotacemi z Regionálního operačního programu Severozápad. Informuje o tom server iROZHLAS.cz. V kauze je nyní 26 obviněných. Zprávu převzala ČTK. Novotný podá stížnost, Borka se chce s obviněním nejprve seznámit.

Policie obvinila poslance Novotného a Borku v dotační kauze
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Jaroslav Borka

Borka a Novotný jsou podezřelí z poškození finančních zájmů Evropské unie a zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Novotného navíc policie podle serveru podezírá ze zneužití pravomoci úřední osoby a účasti na organizované zločinecké skupině. Oba obvinění odmítají.

„Určitě podáme stížnost, ale předpokládám, že bude zamítnuta,“ řekl serveru Novotného advokát Josef Lžičař. Další kroky případně podnikne, až se seznámí se spisem. „Něco přišlo, ale byl jsem na dovolené, tak teď se tím budu zabývat,“ uvedl Borka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vachatová

Hájíte Vachatovou. Co z toho, co se o ní psalo nebo vysílalo není pravda? To se dnes nesmí vyvolení snad kritizovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan s ansámblem vyjel do regionů. Jenže zase došlo na EU

20:30 Rakušan s ansámblem vyjel do regionů. Jenže zase došlo na EU

Rakušanův „Kabinet budoucnosti“ hostoval tentokrát ve Stráži pod Ralskem. Řešily se problémy regionu…