Policie obvinila z kupčení s hlasy dva muže ze severu

02.12.2014 11:05

Policie obvinila další dva lidi z maření přípravy a průběhu voleb a referenda. Obviněnými jsou dvaadvacetiletý muž z Teplicka a muž středního věku z Mostecka. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Celkem policie obvinila z kupčení s hlasy čtyři lidi.

Policie obvinila z kupčení s hlasy dva muže ze severu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební místnost, ilustrační foto

Případ dvaadvacetiletého muže souvisí s ovlivňováním voleb v Litvínově. Je podezřelý z toho, že společně s již dříve obviněným čtyřiadvacetiletým mužem z Teplicka nabízel desítkám sociálně slabých na sídlišti Janov 200 korun a večerní zábavu s občerstvením zdarma za hlas pro určitou stranu. V případě odsouzení oběma hrozí trest od šesti měsíců do tří let vězení.

Ve dvou okrscích na sídlišti Janov výrazně uspěli sociální demokraté. ČSSD v nich získala 47,2, respektive 58,28 procenta hlasů. Celkový zisk v Litvínově přitom měla 13,66 procenta. O možném kupčení s hlasy se v Litvínově mluvilo už v roce 2010, prokázané ale nebylo. Výsledky letošních voleb v Litvínově nikdo u soudu nezpochybnil.

Oslovení lidé nabídku údajně nepřijali

Policisté obvinili z maření přípravy a průběhu voleb a referenda také muže středního věku za pokus o ovlivnění voleb v Malém Březně na Mostecku. „V předvolební kampani měl několika lidem nabízet obálky s penězi a alkoholický nápoj za volbu určité politické strany," uvedla Bartošová. Oslovení lidé podle ní nabídku nepřijali. Volby v Malém Březně u soudu nikdo nezpochybnil.

Litoměřický soud už za kupčení s hlasy potrestal padesátiletého muže trestem odnětí svobody na devět měsíců s podmínečným odkladem na 18 měsíců. Padesátiletý muž z Litoměřicka podle obžaloby nabízel před volbami třem lidem u lovosické ubytovny pro sociálně slabé odvoz k volební místnosti a 500 korun za hlas pro určité volební uskupení. Z policejního vyšetřování vyplývá, že oslovení lidé nabídku odmítli.

Policie prošetřuje možné kupčení s hlasy ještě v Chomutově, Kadani, Bílině, Rumburku, Šluknově a Ústí nad Labem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

13:38 Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

Martin Komárek se zase jednou přihlásil o slovo. A znovu to stálo za to. Baviče Karla Šípa v nadsázc…