Policie prověřuje Nečase. Měl přemlouvat poslance, ať se přidají k Peake

26.07.2012 16:18

Deník Právo informuje o tom, že vyšetřovatelé žádají členy platformy Karolíny Peake LIDEM o informace ohledně možné korupce ze strany premiéra Petra Nečase. Měl poslance, včetně Michala Doktora, přemlouvat, aby se k Peake přidali. Premiér však ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz takováto podezření razantně popřel.

Policie prověřuje Nečase. Měl přemlouvat poslance, ať se přidají k Peake
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas
reklama

Vyšetřovatelé se v dopise, který má deník k dispozici, poslanců ptají, jestli je opravdu Nečas kontaktoval, přemlouval ke vstupu do platformy, či jim za to sliboval nějaké výhody nebo činil nátlak.

Kdo mohl trestní oznámení podat, není jasné. "Od nás to určitě není, žádné trestní oznámení jsme nepodávali. Nevylučuji ale soukromou iniciativu některého našeho člena. Každopádně na předsednictvu se o ničem takovém nehovořilo," řekl ParlamentnímListům.cz místopředseda Věcí veřejných Tomáš Jarolím.

Nečas: Jde o produkt okurkové sezóny

I premiér Petr Nečas veškerá obvinění popřel. "Musím důrazně odmítnout byť jen náznaky, že by v souvislosti se vznikem LIDEM mohlo z mé strany dojít k jakémukoliv nelegálnímu konání. Je to natolik absurdní, že celou věc považuji za produkt okurkové sezóny. Nicméně trestní oznámení může podat kdokoliv a kvůli čemukoliv a nezbývá než se jen ptát, komu tyto hrátky slouží," uvedl pro ParlamentníListy.cz premiér. Jasné NE přišlo taky od poslance Michala Doktora. "Je to nesmysl, dopočitatelná záměrná podlost. Klasické letní vrtěti psem," odepsal redakci bývalý poslanec ODS.

Podezření, s kterým nyní pracují vyšetřovatelé, odmítl přitom ve čtvrtek i poslanec Viktor Paggio. Potvrdil tak vyjádření Nečase.

„Nikdo mě nelanařil, ani nevolal a pochybuji, že by byl nátlak vyvíjen na kohokoli jiného. Jsem velkým odpůrcem politicky motivovaných trestních oznámení. A toto je modelový případ,“ řekl.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: koz, joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …