Policie si posvítí na Piráta Koláříka. Jeho asistentka tvrdí, že ji napadl

29.07.2023 6:30 | Zprávy

Policie prověřuje případ bývalého náměstka ministra vnitra a dřívějšího pirátského poslance Lukáše Koláříka, jehož bývalá asistentka mimo jiné tvrdí, že ji fyzicky napadl.

Policie si posvítí na Piráta Koláříka. Jeho asistentka tvrdí, že ji napadl
Foto: Screen XTV
Popisek: Lukáš Kolářík v debatě XTV

V pátek o tom informoval server Seznam Zprávy. Kolářík na stranickém fóru ve čtvrtek požádal o pozastavení členství u Pirátů. V neděli věc projedná předsednictvo strany, uvedl na twitteru předseda Pirátů, vicepremiér Ivan Bartoš.

Kolářík na Ministerstvu vnitra skončil před několika týdny, tehdy to vysvětlil osobními důvody. Informoval o tom tehdy Deník N, který také uvedl, že je za odchodem potyčka, která se odehrála po jedné z akcí Ministerstva vnitra a které se Kolářík účastnil. Bývalý náměstek souvislost potvrdil.

„Má rezignace částečně souvisí s incidentem, při kterém došlo k fyzickému napadení mojí ženy a při jehož řešení jsem osobně selhal. Incident neproběhl na oficiální akci Ministerstva vnitra a nejsou podána žádná trestní oznámení. Více to vzhledem k ochraně soukromí mých blízkých nebudu komentovat,“ napsal tehdy serveru Kolářík.

Podle Seznam Zpráv později vyšlo najevo, že šlo o potyčku mezi ním, jeho manželkou Janou a jeho asistentkou, se kterou měl milostný poměr. Kolářík podle webu později na neveřejné části pirátského fóra uvedl, že asistentka vešla k nim do pokoje, kde „bila jeho spící ženu a bila ji pěstmi i věcmi, které byly po ruce“ a také že ji ohrožovala nožem.

Seznam Zprávy následně přinesly vyjádření asistentky, která popřela, že by Koláříkovu manželku ohrožovala nožem, a mimo jiné uvedla, že ji Kolářík po hádce udeřil dvakrát pěstí a na zemi do ní několikrát kopl. Tehdejší náměstek ministra následně pro web reagoval, že při sebeobraně „došlo pouze k úderu, kterému předcházelo neoprávněné vniknutí do pokoje, ve kterém jsme spali, ozbrojené napadení mojí ženy a napadení mě.“

„Na základě informací z veřejného prostoru začala pražská policie provádět šetření v této věci a zjišťovat veškeré okolnosti," napsal serveru mluvčí pražské policie Jan Daněk. Události se podle webu odehrály 1. června v hotelu Spiritka na pražském Břevnově, což je ubytovací zařízení Ministerstva vnitra. Ministr Vít Rakušan (STAN) redakci Seznam Zpráv sdělil, že se jeho podřízení aférou budou zabývat.

Kolářík požádal na stranickém fóru o pozastavení členství. „Vzhledem k aktuálně probíhající mediální kauze, která se týká mé osoby, pozastavuji členství ve straně, protože nechci, aby s ní byla strana spojovaná," uvedl. Na vědomí to na fóru vzala předsedkyně jihočeských Pirátů Veronika Kovářová, protože Kolářík byl místopředsedou krajského sdružení.

Piráti podle Bartoše od počátku situaci brali velmi vážně a řešili ji. „Násilí v Pirátské straně netolerujeme, naopak dlouhodobě bojujeme za lepší postavení obětí. Lukáš Kolářík vyvodil odpovědnost, rezignoval na pozici náměstka ministra vnitra 4. července, pozastavil členství a s tím i působení ve vnitrostranických funkcích. Situaci znovu projedná republikové předsednictvo na nedělním jednání," uvedl.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Proč nikdo neřeší nákup tanků bez výběrka?

Dobrý den, schvalujete nákup tanků, který vláda plánuje? Mě překvapuje, že nikdo neřeší, že nákup probíhá bez výběrového řízení. Podle mě to zavání korupcí nebo minimálně plýtvání veřejnými penězi, protože když není výběrko, jak se ví, že jde pro nás o ten nejvýhodnější nákup?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Na idnes, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusedezolátka , 29.07.2023 10:09:36
pod článkem s podrobnostmi je k tomuto tématu skvělá diskuze. Pokud se chcete pobavit, doporučuji. Hasičská zábava je většinou pecka a mnohdy se tam lecos semele, ale člověk se směje tomu, jak ti, co nám káží morálku a "hodnoty" se chovají hůř než stádo vepřů.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

20:53 Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

Ministryně obrany Jana Černochová měla zakázat náčelníkovi generálního štábu Karlu Řehkovi zřízení o…