Policie vyslechne bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Páleníka

24. 10. 2013 8:13

Policie dnes vyslechne v kauze někdejší šéfky kabinetu expremiéra Petra Nečase Jany Nagyové bývalého ředitele Vojenského zpravodajství Ondreje Páleníka. Někdejší šéf vojenské tajné služby se podle detektivů podílel na nezákonném sledování bývalé manželky expremiéra Radky Nečasové. Muž obvinění odmítá.

Policie vyslechne bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Páleníka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní kontrola

Nezákonné sledování údajně zosnovala a usměrňovala Nagyová, jež se za bývalého předsedu vlády nedávno vdala. Představitelům vojenské tajné služby podle obvinění loni dala fotografii i adresu Nečasovy tehdejší ženy a na sledování se prý bez vědomí ministra obrany domluvila s generály Páleníkem a jeho nástupcem ve funkci Milanem Kovandou. Na trestné činnosti se prý na její přání podílel i další zpravodajec Jan Pohůnek.

Podle Pohůnka, Páleníka i Kovandy nešlo o sledování, ale o obranu proti sledování, tudíž povolení ministra nebylo třeba. Zpravodajci prý měli za úkol zjistit, zda Nečasovu tehdejší manželku nesleduje někdo jiný. V té době prý disponovali indiciemi, že Nečasově rodině hrozí nebezpečí.

Kovandovi a Pohůnkovi žalobci v tomto týdnu také rozšířili obvinění o porušení povinnosti při správě cizího majetku. Pohůnek podle policie navedl Kovandu, aby proplatil 125.000 korun za neoprávněné březnové sledování dvou zaměstnanců Úřadu vlády, které si Nagyová objednala u Vojenského zpravodajství, soukromé bezpečnostní agentuře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel? Hrdina, jako Mandela. Proč se vám stýská po vekslácích a Tuzexu, říká muzikant Rudy Linka

4:43 Havel? Hrdina, jako Mandela. Proč se vám stýská po vekslácích a Tuzexu, říká muzikant Rudy Linka

„Kdyby se opakoval rok 1968, určitě by nám zase nikdo nepomohl,“ říká o listopadu 89 jeden z nejlepš…