Policisté dostanou mimořádné odměny. Velmi dobrá zpráva, ocenil ministr Hamáček

30.07.2020 16:12

Za odvedenou práci v době koronavirové pandemie dostanou policisté mimořádné odměny. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka je na odměny vyčleněno 300 milionů korun. Přilepší si ale i policisté v Praze, a to i ti na inspektorátu cizinecké policie v pražské Ruzyni, ve Středočeském a Karlovarském kraji a v částech Ústeckého a Libereckého kraje. Těm všem bude vyplácen stabilizační příspěvek, na který připadne dalších 230 milionů korun.

Policisté dostanou mimořádné odměny. Velmi dobrá zpráva, ocenil ministr Hamáček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček
reklama
Odměna za odvedenou práci policistů v době pandemie není první, jedná se již o druhou vlnu, kdy v té první byli odměněni hasiči, celníci, vojáci a také policisté. Bylo mezi ně rozděleno 1,2 miliardy korun. Jak uvedla ČT24, tak se podle ministra vnitra Jana Hamáčka jednalo o částku přes 10 tisíc korun na osobu. Další mimořádné odměny by se měly pohybovat okolo šesti až sedmi tisíc na policistu, kdy v rozdělování budou hrát hlavní roli krajští policejní ředitelé.
 
Co se týče stabilizačního příspěvku, tak ten bude ve výši 2500 až 5 tisíc korun měsíčně a bude vyplácen do konce roku. Tato částka by měla motivovat policisty, aby v regionech, kde je personální nedostatek, zůstali a neodcházeli jinam.   
 
„Velmi dobrá zpráva! Policisté dostanou odměny za náročnou práci v období pandemie. Chtěl bych jim ještě jednou poděkovat za jejich práci! Díky!“ napsal poté ministr vnitra Jan Hamáček na svůj facebook. 
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chachá. Jágr utřel Pavla Novotného za urážky. Karlem Gottem

15:04 Chachá. Jágr utřel Pavla Novotného za urážky. Karlem Gottem

Jarda Jágr není zrovna nejostřejší tužka v penále, nechal se v uplynulých dnech slyšet řeporyjský st…