Policisté hlídali na železnicích, zkontrolovali 7000 osob

17.03.2017 13:58

V rámci mezinárodní bezpečnostní akce Blue 24 zkontrolovali čeští policisté od úterního do středečního rána přes 7000 lidí. Hlídali více než 700 nádraží, kontrolovali také osobní a nákladní vlaky. Do 13. ročníku akce zaměřené na kriminalitu v železniční dopravě se zapojilo asi 2500 policistů ze všech krajských ředitelství v ČR. Zprávu přinesla ČTK.

Policisté hlídali na železnicích, zkontrolovali 7000 osob
Foto: ČD
Popisek: Nejnověji modernizované vozy Bdpee

Novinářům to dnes řekl ředitel pořádkové policie Martin Hrinko. Do akce se zapojilo 15 evropských zemí.

Během 24 hodin se policisté zaměřili především na zajištění veřejného pořádku. V souvislosti s nevhodným nebo agresivním chováním kontrolovali 39 lidí, podle Hrinka šlo zejména o přecházení přes železniční trať mimo vyznačené přechody. Přestupků na železničních přejezdech zjistili policisté 157, nejčastěji řidiči vjížděli na přejezdy během výstražného signálu.

Policisté také zajistili tři lidi, kteří se na českém území pohybovali nelegálně. V jednom případě šlo o Slováka, který byl z ČR soudem vykázán, zbylí dva – Rakušan a Korejec – neměli platné doklady.

U sběren surovin zjistili policisté pochybení v šesti případech. „V rámci Prahy-západ jsme museli jednu provozovnu zcela uzavřít, protože neměla potřebná povolení,“ řekl Hrinko.

Sběrny v rámci akce kontrolovala i Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP), z 31 sběren kovů našla pochybení u 15. Inspekce se zabývala vytipovanými sběrnami v Praze, Středočeském, Jihomoravském, Ústeckém a Libereckém kraji. Provozovny například vykupovaly odpad bez platného souhlasu úřadů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

16:47 V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

Hnutí Žít Brno volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jin…