Policisté nevědí, že mají pomáhat a chránit, píše Česká pozice

21.04.2012 11:45

Při Velké pražské cyklojízdě zaútočil agresor na jiného muže a v klidu odešel, přestože u toho byli policisté. Server Česká pozice se ptá – ví vůbec policie, že má pomáhat a chránit?

Policisté nevědí, že mají pomáhat a chránit, píše Česká pozice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policisté udržují pořádek
reklama

„Zcela tragická byla reakce policistů, kteří asistovali na místě a celé věci u křižovatky U Bulhara jen přihlíželi. Nejen, že neudělali naprosto nic pro to, aby k napadení nedošlo, ale zejména po útoku neučili vůbec nic k zadržení útočníka, popřípadě k zjištění jeho totožnosti, a nechali ho v klidu odejít, respektive odjet,“ píše Zdeněk Ondráčka.

Policie ztrácí důvěru

Tito policisté tedy jednoznačně porušili zákon. Důvěryhodnost policie je na nízké úrovni dlouho a takovými činy se dostává ještě níž. Pachatel se přitom dopustil několika trestných činů – výtržnictví, ublížení na zdraví. To by bylo možné překvalifikovat na těžké ublížení na zdraví.

Nečinností policistů se jistě bude zabývat odbor vnitřní kontroly. Mohlo by se dokonce jednat o trestný čin maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. Podle Ondráčky je jasné, že každý – včetně policistů – by měl být za své (ne)jednání zodpovědný.

„Myslím, že je na čase položit si otázku, zda je ještě možné tato pochybení policie svalovat na selhání jednotlivců nebo přiznat, že se již jedná o zásadní chybu v systému. U policie dlouhodobě nefunguje systém vzdělávání, řízení a kontroly a řadoví policisté tak svoji činnost mnohdy vykonávají jen podle svého nejlepšího vědomí. K čemu to vede, vidíme stále častěji a občanům se proto nelze divit, že policii nedůvěřují,“ napsal Ondráčka.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez roušek nic! Sněmovna odmítla hospodské z Otevřeme Česko – Chcípl PES

13:40 Bez roušek nic! Sněmovna odmítla hospodské z Otevřeme Česko – Chcípl PES

Jakub Olbert a Jiří Janeček z iniciativy Otevřeme Česko nepředstoupí před petiční výbor Parlamentu n…