Policisté se na misi v Makedonii nakazili koronou. Domů se vraceli v utajení

15.09.2020 21:55

Dvanáct českých policistů se nakazilo koronavirem na misi v Makedonii. Jak píše server Aktuálně.cz, domů se vrátili tajně vládním speciálem.

Policisté se na misi v Makedonii nakazili koronou. Domů se vraceli v utajení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odebraný vzorek na test Covid-19, ilustrační foto
reklama

V Severní Makedonii bylo 40 českých mužů zákona, z toho se jich nakazilo dvanáct. Nakažení pak byli do Česka převezeni vládním speciálem. Policejní prezident Jan Švejdar následně uvedl, že do zahraničních misí nebudou dále vysílány další kontingenty. 

Makedonci udělali policistům testy 4. září, pozitivní test zjistili u oněch zmiňovaných dvanácti. Následně museli všichni čeští policisté do karantény, makedonští policisté, kteří s nimi sloužili, rovněž. Do Česka se policisté vrátili 10. září. Někteří právě prostřednictvím vládního speciálu, který pro ně přiletěl, jiní terénními vozy.

Jak uvedl jeden z policistů, vše probíhalo v přísném utajení. Policisté byli následně umístěni do Kněžmostu u Mladé Boleslavi na ubytovnu, kde jim byla změřena teplota a provedeny další testy. Většina už mohla nyní ubytovnu opustit, ale po příslibu, že zůstanou v izolaci. 

Jak se čeští policisté nakazili, jasné není. Policisté jsou podle serveru přesvědčeni o tom, že je nakazili migranti. „Při strážení hranic jsme chytili mnoho uprchlíků, v průměru jich bylo tak sto za den. Když jsme někoho chytili, zavolali jsme Makedonce, ti je naložili na náklaďák a odvezli Řekům. No a za několik dní jsme některé uprchlíky potkali na makedonském území opět,“ popisuje policista situaci v zemi. A zároveň dodává, že roušky i ochranné pomůcky samozřejmě ale měli. Posteskl si však nad postojem policejního prezidia, které se podle něj chlubilo policejními úspěchy, toto však tutlalo. Zároveň také podle něj muži zákona dlouho čekali na testy.

„Nakonec to vypadá, že nebude nijak zohledněno ani to, že jsme se nakazili ve službě,“ uzavřel policista.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

11:50 Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

Ceremoniál udílení státních vyznamenání se neuskuteční ani v omezeném formátu. Prezident rozhodl, že…